Gerdab.IR | گرداب

پشت پرده اقدامات تروریستی انجمن پادشاهی

بمب گذاری کنید؛ پناهندگی بگیرید

تاریخ انتشار : ۰۳ آبان ۱۳۸۹

پنجمین عامل بمب گذاری خونبار مسجد شیراز در سال 1387 گفت: «با وعده کمک مالی و پناهندگی، به گروهک تروریستی انجمن پادشاهی پیوسته است.»

پنجمین عامل بمب گذاری خونبار مسجد شیراز در سال 1387 می‌گوید، تجهیزات برای این اقدام تروریستی را از یک گروهک مقیم آمریکا دریافت کرده است.

به گزارش گرداب، "علی موسوی مطلق"، در گفت‌وگو با پرس‌تی‌وی گفت: «گروه انجمن پادشاهی که مقر آن در آمریکا قرار دارد، پول و لوازم مورد نیاز برای انفجار حسینیه سیدالشهداء شیراز را در اختیار من قرار داده بودند.»

موسوی مطلق 32 ساله همچنین در مصاحبه با پرس‌تی‌وی گفت: «با وعده کمک مالی و پناهندگی، به گروهک تروریستی انجمن پادشاهی پیوسته است.»

شامگاه 24 فروردین 1387 شمسی هنگام حضور حدود 800 زن و مرد در جلسه هفتگی کانون رهپویان وصال در حسینیه سیدالشهداء شیراز، بمبی منفجر شد که در اثر آن ده‌ها تن شهید و بیش از 200 نفر مجروح شدند.

پس از این انفجار خون بار، گروه ضد ایرانی با نام انجمن پادشاهی، مسئولیت این بمب گذاری را بر عهده گرفت.
پیش از این در سال 1388 سه نفر از عوامل اصلی این بمب گذاری در تهران بازداشت و پس از محاکمه به دار مجازات آویخته شده‌اند.

"حجت الاسلام بانشی"، دادستان عمومی و انقلاب شیراز در این باره گفته بود که این افراد در قالب گروهک تروریستی با عنوان تندر (انجمن پادشاهی) که از طرف آمریکا و غرب حمایت می‌شدند، فعالیت می‌کردند.
وی اتهامات آنان را عضویت و همکاری با گروهک تروریستی در طراحی و براندازی نظام، طراحی و مشارکت در بمب گذاری حسینیه شیراز، تهیه مهمات و سلاح و نیز ساخت بمب اعلام کرده بود.

به گفته حجت الاسلام بانشی، این افراد همچنین قصد داشتند در حوزه علمیه شاه قیس، مسجد دانشگاه شیراز، سد سیوند و اتوبوس‌های حامل پاسداران بمب گذاری کنند و ترور امام جمعه شیراز نیز از دیگر برنامه‌های تروریستی این گروهک بود.

منبع: کیهان