کاربرد اینترنت اشیا در کشاورزی

کاربرد اینترنت اشیا در کشاورزی
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۶

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود به جلسه مشترک امروز (۲۱ آبان ۱۳۹۶) اشاره و نتایج حاصل از بکارگیری اینترنت اشیاء در بهبود شرایط آبیاری را چشمگیر توصیف کرد.

به گزارش گرداب، آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در اینستاگرام درباره کاربردهای فناوری اطلاعات در حوزه کشاورزی  نوشت:

"مهندس حجتی و معاونان ایشان و نیز معاونین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که به میزبانی وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، راهکارهای توسعه کاربردهای صنعت فضائی در حوزه کشاورزی کشور برای بهبود برنامه ریزی کاشت محصولات و نیز پایش آفتها و ... را بررسی کردیم. همچنین با مرور دو پروژه آزمایشی انجام شده در دشت مغان و استان فارس در حوزه بکارگیری اینترنت اشیاء در بهبود شرایط آبیاری و داشت محصولات زراعی و باغی، نتایج چشمگیر حاصل از این دو پروژه تشریح شد. مقرر شد کمیته‌ای از دو طرف پیش نویس برنامه اجرایی را ظرف چهل و پنج روز تکمیل نموده تا در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارائه گردد.


گفتنی است؛ فناوری اطلاعات علاوه بر کاربرد در حوزه ی فناوری و وسایل الکترونیکی کاربردهای متنوعی در بقیه حوزه ها دارد و می تواند بسیاری از کارها را بهبود دهد و روند را تسریع کند.

کاربرد اینترنت اشیا در کشاورزی