هک اطلاعات ۱.۷ میلیون کاربر تایید شد

هک اطلاعات ۱.۷ میلیون کاربر تایید شد
تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۳۹۶

شبکه اجتماعی ایمگور (Imgur) روز یکشنبه تایید و اعلام کرد که آدرس ایمیل و گذرواژه ۱.۷ میلیون از کاربران این شبکه اجتماعی در سال ۲۰۱۴ هک شده و به سرقت رفته است.

به گزارش گرداب، سه سال پیش در سال ۲۰۱۴ خبری منتشر شد که حاکی از هک و افشا شدن اطلاعات کاربران در شبکه اجتماعی ایمگور  بود.

شبکه اجتماعی ایمگور به منظور انتشار تصاویر و عکس‌های گرفته شده توسط کاربران در فضای مجازی اینترنت طراحی شده و استفاده می‌شود و میزبان تصاویر منتشر شده از سوی میلیون‌ها کاربر در جهان به شمار می رود.

روی سهگال - مدیر ارشد اجرایی شبکه اجتماعی ایمگور - در تشریح و تایید این موضوع اظهار کرده است که در سال ۲۰۱۴ میلادی، حدود سه سال پیش، هکرها به این شبکه اجتماعی حمله کردند و اطلاعات بالغ بر ۱.۷ میلیون از کاربران را به سرقت بردند.

از آنجایی که شبکه اجتماعی ایمگور از کاربران آدرس محل زندگی و شماره تماس و یا اطلاعات شخصی آنها را نمی خواهد، وی در این باره افزود :" البته اطلاعاتی که هکرها از کاربران به سرقت برده اند تنها شامل آدرس پست الکترونیک (ایمیل) و گذرواژه حساب کاربری آنها می شود و اطلاعات دیگری همچون تصاویر و عکس های شخصی وخصوصی را شامل نمی شود".

این شبکه اجتماعی با این حال اعلام کرده است که همچنان در حال بررسی و ریشه یابی مشکل بوجود آمده و بازیابی اطلاعات از دست رفته است و بر این باور است که هکرها با دست‌یابی به الگوریتم قبلی و پیشین بکار برده شده در ایمگور، توانسته اند به آدرس ایمیل و گذرواژه حساب‌های کاربری کاربران دسترسی پیدا کنند. این شبکه اجتماعی به منظور حفظ کاربران و ارتقای امنیت شبکه اجتماعی خود، نحوه و کیفیت رمزنگاری خود را در سال ۲۰۱۶ میلادی بهبود بخشید.

شبکه اجتماعی ایمگور از کاربران خود در نهایت درخواست کرده است که هر چه سریعتر گذرواژه حساب‌های کاربری خود را تغییر دهند.