Gerdab.IR | گرداب

اندر فوائد "دشمنان احمق"

تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۳۸۹

دشمنان نادان، این موهبت‌های بزرگ الهی که خداوند تبارک و تعالی آنان را مفت و مجانی برای حرف مفت زدن در اختیار نظام مقدس جمهوری اسلامی گذارده است...

گرداب- 1- ابتدا به چند نمونه از اخبار و گزارش‌هایی که رسانه‌های فارسی زبان بیگانه و سایت‌های اینترنتی وابسته به آنها درباره سفر تاریخی و حماسی رهبر معظم انقلاب به قم منتشر کرده‌اند توجه کنید. این نمونه‌ها از رادیو فردا- ارگان فارسی زبان سازمان سیا- رادیو آمریکا، رادیو بی‌بی‌سی- متعلق به وزارت خارجه انگلیس- رادیو اسرائیل، رادیو زمانه- وابسته به وزارت خارجه هلند و تحت مدیریت الیزابت چنی، دختر دیک چنی معاون وقت جرج بوش- شبکه تلویزیونی العربیه متعلق به پادشاهی سعودی، سایت جرس- حلقه ماسونی لندن و تحت مدیریت MI6 انگلیس- سایت بالاترین، متعلق به منوشه امیر، سایت گویا نیوز که با بودجه "سیا" اداره می‌شود و چند سایت و شبکه رادیویی و تلویزیونی فارسی زبان و مشابه دیگر طی چند روز اخیر استخراج شده است؛

- «یک منبع موثق از قم به خبرنگار رادیو آمریکا گفت؛ آیت الله شبیری زنجانی از مراجع بزرگ قم حاضر به حضور در محل ملاقات آیت الله خامنه‌ای و دیدار با رهبر ایران نبود ولی ماموران حکومتی به محل درس آقای شبیری زنجانی می‌روند و با حالتی که به آدم ربایی شبیه است ایشان را وسط درس غافلگیر کرده و با تهدید به دیدار آیت الله خامنه‌ای می‌برند. آیت الله شبیری که به شدت عصبانی بود در دیدار با آقای خامنه‌ای به ایشان اعتراض می‌کند... گزارش‌های دریافتی از قم نشان می‌دهد که با بعضی دیگر از مراجع و علمای روحانی مخالف رژیم نیز همین رفتار حیله گرانه را داشته اند.»!!

- «گزارشی که دقایقی پیش برای رادیو فردا مخابره شد از فشار عوامل حکومتی و آخوندهای وابسته به بیت رهبری بر آیت الله صافی گلپایگانی حکایت دارد. بر پایه این گزارش عوامل حکومتی اصرار دارند آیت الله صافی گلپایگانی در محل اقامت آیت الله خامنه‌ای با وی ملاقات کند ولی ایشان تاکنون با این درخواست موافقت نکرده است، اما بعید نیست با افزایش فشارها آیت الله صافی گلپایگانی هم مانند آیت الله شبیری زنجانی به ملاقات با آیت الله خامنه‌ای وادار شود.»!!

- «در قم بسیاری از مقلدان مراجع تقلیدی که به ملاقات آیت الله خامنه‌ای رفته بودند به نشانه اعتراض، در گروه‌های چند نفره به مساجد معروف قم از جمله مسجد چهارمردان و مسجد اعظم رفتند و رساله‌های مراجع خود را به صحن این مساجد پرتاب کردند. یک منبع آگاه که از ترس تعقیب وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران حاضر به افشای نام خود نشده است خبر می‌دهد هم اکنون در صحن مسجد چهارمردان و مسجد اعظم تعداد زیادی از رساله‌های این مراجع که روی هم انباشته شده است دیده می‌شود و ماموران حکومتی با مسدود کردن راه ورود به این دو مسجد، با عجله در حال جمع آوری رساله‌ها هستند.»!!

- «به گزارش خبرنگاران مستقل و شاهدان عینی از قم، میلیون‌ها نفر از پاسداران، طلاب، بسیجی‌ها و کارگران و کارمندان با هزینه دولت از تهران و اصفهان و اراک و شهرها و روستاهای مجاور قم برای استقبال از رهبری به این شهر منتقل شده و در هتل‌ها، حسینیه‌ها، مساجد و پارک ها اسکان داده شده‌اند.»!!

- «همکاران افتخاری رادیو زمانه از شهر مذهبی قم خبر می‌دهند چند میلیون کیک و ساندیس در میان جمعیت استقبال کننده از آیت الله خامنه ای توزیع شده است به طوری که روزهای دوشنبه و سه شنبه که روز استقبال و روز قبل از آن بود در بسیاری از مغازه‌ها و سوپرمارکت‌های قم و شهرک‌های اطراف و همچنین در برخی از نقاط تهران و اصفهان، کیک و ساندیس یافت نمی‌شد... علاوه بر کیک و ساندیس و غذا که در ظرف‌های یکبار مصرف بین جمعیت استقبال کننده توزیع شده، به هر یک از آنها نیز مبلغ قابل توجهی پول و بن حبوبات داده‌اند... برای کارگران و کارمندان شرکت کننده در مراسم هم حق ماموریت در نظر گرفته‌اند.»!! و... این قصه سر دراز دارد!

2- نزدیک به 2 سال قبل خبرنگار شبکه تلویزیونی CNN که برای تهیه گزارش درباره انتخابات ریاست جمهوری دهم به ایران آمده بود، نظر نگارنده را درباره شبکه‌های فارسی زبان ماهواره‌ای و سایت‌های اینترنتی متعلق به اپوزیسیون- که هنوز به گستردگی امروز نبود- جویا شد و پاسخ این بود که؛ «اگر به جای دولت بودم و بودجه‌ای در اختیار داشتم علاوه بر تامین هزینه سایت‌ها و شبکه‌های اپوزیسیون، سایر مخالفان انقلاب و جمهوری اسلامی را هم به این کار تشویق می‌کردم و هزینه مورد نیاز آنها را بی کم و کاست می‌پرداختم» خبرنگار CNN با تعجب گفت؛ «سؤال من جدی است» و پاسخ شنید که «جواب من هم جدی است، اگر شما هم می‌دانستید یک دشمن احمق تا چه اندازه ارزش دارد، نه فقط در حمایت از او کمترین تردیدی نمی‌کردید بلکه برای تکثیر آنها، سر از پا نمی‌شناختید و هر چه بودجه در اختیار داشتید برای تولید انبوه "دشمن احمق" هزینه می‌کردید.»

3- اکنون، بار دیگر نمونه‌هایی از اخبار و گزارش رسانه‌های بیگانه و سایت‌های ضد انقلابی و حامی فتنه که در صدر این نوشته آمده است را به خاطر آورید. آیا می‌توانید در این واقعیت کمترین تردیدی داشته باشید که "دشمن احمق" یک موهبت الهی است؟ و امام سجاد علیه السلام، چه حکیمانه خدای سبحان را به خاطر برخورداری از نعمت "دشمنان احمق" سپاس گفته است.

می‌گویند و می‌نویسند؛ «عوامل حکومت میلیون‌ها نفر را از سراسر ایران با زور و تهدید برای استقبال از رهبر انقلاب به قم منتقل کرده‌اند»! و «میلیون‌ها کیک و ساندیس و غذا در ظروف یکبار مصرف در میان آنها توزیع کرده‌اند»! بنابراین بدون آن که کمترین مبلغی برای تبلیغ به نفع جمهوری اسلامی ایران دریافت کرده باشند، به صراحت اعتراف می‌کنند که میلیون‌ها نفر در مراسم استقبال از رهبر معظم انقلاب شرکت کرده‌اند. گفته‌اند و حکیمانه گفته‌اند که "الفضل ما شهد به الاعداء... فضل آن است که دشمنان نیز به آن گواهی دهند".

نوشته و گفته‌اند که «میلیون‌ها کیک و ساندیس همراه با مبالغ قابل توجهی پول به هر یک از شرکت کنندگان در مراسم استقبال از آیت الله خامنه‌ای (حفظه الله تعالی) پرداخت کرده‌اند.»! در این گزاره نیز علاوه بر اعتراف به حضور جمعیت چند میلیونی در استقبال از رهبر معظم انقلاب، به مدیریت بی نظیر و شگفتی آفرین نظام اسلامی نیز اشاره کرد‌ه‌اند. چگونه؟! خب! آیا توان مدیریتی و قدرت سازماندهی یک نظام حکومتی که می‌تواند میلیون‌ها کیک و ساندیس و پاکت‌های حاوی پول نقد را در میان میلیون‌ها استقبال کننده توزیع کند و هیچ رد پای آشکاری هم باقی نگذارد، قابل تقدیر و تحسین نیست؟! شما که در هر 2 جمله از نوشته‌ها و گفته‌های خود 3 بار جمهوری اسلامی ایران را به ناتوانی در مدیریت متهم می‌کنید! این قدرت عظیم و بی نظیر مدیریتی نظام را چگونه توضیح می‌دهید؟!

دشمنان نادان، این موهبت‌های بزرگ الهی که خداوند تبارک و تعالی آنان را مفت و مجانی برای حرف مفت زدن در اختیار نظام مقدس جمهوری اسلامی گذارده است با گزارش‌ها و خبرهای جعلی یاد شده، مردم شریف این مرز و بوم را آماج وقیحانه‌ترین و زشت‌ترین تهمت‌ها قرار داده‌اند. از نظر آنها- با عرض پوزش از ملت فهیم و فداکارمان- مردم ایران - نستجیربالله- مردمی هستند که برای دریافت یک کیک و ساندیس و یک پرس غذا، همه باورها، اعتقادات و استقلال و آزاداندیشی خود را زیر پا می‌گذارند!! اگر اینگونه بوده و هست که آنان می‌پندارند، چرا آمریکا و اسرائیل و انگلیس و در یک کلمه نظام سلطه بین الملل برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران و همین مردم که کانون اصلی قدرت نظام هستند، تمامی توان مالی، نظامی، سیاسی و تبلیغاتی خود را به میدان آورده و به قول حضرت امام (ره) هیچ غلطی نتوانسته‌اند بکنند؟!

راستی اگر مردم شریف ایران از بصیرت عمیق و مثال زدنی برخوردار نبودند، راه اندازی صدها شبکه رادیو و تلویزیونی، هزاران سایت اینترنتی و تهیه و توزیع میلیون‌ها نسخه کتاب و جزوه برای فریب آنان- جنگ نرم- از سوی آمریکا و متحدانش چه ضرورتی داشت؟! مگر در همین فتنه 88، آمریکا، اروپا، اسرائیل، برخی از کشورهای منطقه، و همه گروه‌ها و گروهک‌های دست ساز آنها در داخل و خارج نظیر جبهه اصلاحات، منافقین، بهائی‌ها، سلطنت طلب‌ها، مارکسیست‌ها، کلان سرمایه داران و همه دشمنان ریز و درشت اسلام و انقلاب و نظام اسلامی با همه توان برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران به میدان نیامدند؟ و مگر نه این که امروزه همه آنها دست از پا درازتر و با شکست و رسوایی جارو شده‌اند؟!...

4- به اصطلاح از قول منابع موثق!! گزارش کرده‌اند که مراجع عالیقدر و بزرگواری نظیر حضرت آیت الله شبیری زنجانی و یا حضرت آیت الله صافی گلپایگانی و... با زور و تهدید به ملاقات آقا رفته اند؟! آیا این دروغ بافی‌ها، اهانت به ساحت محترم مراجع گرانقدر نیست؟ آیا مثلا حضرت آیت الله شبیری زنجانی- به قول رادیو آمریکا- از سوی عوامل حکومت با حرکتی ربایش گونه!! از محل درس ایشان به محل اقامت رهبر معظم انقلاب منتقل شده است؟! و... شما از شخصیت علمی، دینی، شجاعت و درایت مراجع عالیقدر تقلید چه تصوری دارید که اینگونه ژاژ می‌خائید؟! و چرا شخصیت برجسته و عالیقدر مراجع تقلید را با ماهیت ذلیلانه خود به مقایسه می‌نشینید؟!

درباره انگیزه الهی مراجع بزرگوار تقلید و استقبال مثال زدنی آن عزیزان از حضور رهبر معظم انقلاب در شهر خون و قیام، گفتنی‌های دیگری هست که فصل جداگانه‌ای می‌طلبد.

5- و بالاخره این نکته نیز گفتنی است که رسانه‌های غربی برای حفظ پرستیژ و موقعیت خود از انتشار اینگونه دروغ‌های شاخدار و خنده دار پرهیز می‌کنند و انجام این ماموریت‌ها را بر عهده عوامل بی شخصیت و اجاره‌ای خود می‌گذارند. مثلا رادیو آمریکا در اخباری که به زبان اصلی پخش می‌کند، دست به انتشار دروغ‌های مورد اشاره نمی‌زند و یا بخش انگلیسی رادیو تلویزیون بی‌بی‌سی- BBC WORLD- پخش اینگونه اخبار و گزارش‌های جعلی را خدشه جدی به اعتبار خود تلقی می‌کند و یا مقامات رسمی آمریکایی و اروپایی علی رغم آن که هزینه راه اندازی سایت‌ها و اداره رادیوهای فارسی زبان را تامین می‌کنند، هرگز حاضر نیستند با اظهارنظرهای کذایی، موقعیت خود را به خطر اندازند.... سال گذشته، معاون وزارت خارجه هلند در مقابل اعتراض تعدادی از ایرانیان فراری که از رادیو زمانه- وابسته به وزارت خارجه هلند- اخراج شده بودند، با صراحت خطاب به آنها گفته بود؛ شما بردگان ما هستید و در مقابل پولی که می‌گیرید باید آنچه را که ما می‌خواهیم، بخواهید.
حسین شریعتمداری


منبع: کیهان