Gerdab.IR | گرداب

بزرگ ترین افتضاح امنیتی آمریکا

تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۳۸۹

اختلال در سیستم های کامپیوتری موجب شد پایگاه هسته ای در ایالت ویومینگ به مدت 45 دقیقه از کنترل نیروهای آمریکایی خارج شود.

گرداب- بروز اختلال در سیستم های کامپیوتری آمریکا را در کنترل یک پایگاه هسته ای ناتوان کرد تا این موضوع به بزرگ ترین فاجعه امنیتی این کشور تبدیل شود.
 
به گزارش برنا به نقل از شبکه خبری راشاتودی، بزرگ ترین افتضاح امنیتی آمریکا هفته گذشته در یکی از پایگاه های هسته ای این کشور اتفاق افتاد.

به گزارش مقام های ارشد نظامی آمریکا یکشنبه گذشته اختلال در سیستم های کامپیوتری موجب شد پایگاه هسته ای در ایالت ویومینگ به مدت 45 دقیقه از کنترل نیروهای آمریکایی خارج شود.
 
 در ادامه این گزارش آمده است: «بروز چنین اتفاقی آنقدر سهمگین است که گمان نمی رود، عمدی بوده باشد.»

"جوزف سرینکون"، رئیس صندوق پلاگشر که به طور خاص در زمینه سیاست های هسته ای فعالیت می کند، در این باره به خبرنگار راشاتودی گفت: «موشک های این پایگاه همه از نوع موشک های اقیانوس پیمایی هستند که قادرند تنها در 30 دقیقه فاصله دو قاره را طی کنند. توان هر کدام از این موشک ها 10 بار از بمبی که هیروشیما را نابود کرد بیشتر است و هر کدام به یک بمب هیدروژنی مجهز هستند. بنابراین بروز چنین فاجعه ای می توانست حداقل 500 هیروشیمای دیگر به وجود آورد.»

ویومینگ که در یکی از ایالت های غربی آمریکا قرار دارد، از قدیمی ترین پایگاه های هوایی ایالات متحده به شمار می رود و یک نهم موشک های آمریکا در آن انبار شده است.