Gerdab.IR | گرداب

ادامه فضاسازی رسانه های ضدانقلاب علیه اقتصاد ایران

تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۳۸۹

رسانه های ضد انقلاب با انتشار اخبار نادرست و القای تحلیل های منفی، به هر نحوی به دنبال سیاه نمایی درباره طرح هدفمندی یارانه ها هستند.

گرداب- برخی رسانه ها و افراد با سیاه نمایی و القای موضوعات ناصحیح سعی در القای تفکرات منفی و استرس زا در اذهان عمومی درباره طرح هدفمند کردن یارانه ها دارند.

این روزها که کشور به سمت تحول جدی و سرنوشت ساز اقتصادی حرکت می کند، تمام مسئولین و مردم را بر آن داشته تا با تمرکز کامل بر روی این موضوع به هر چه بهتر انجام شدن آن کمک کنند.

تمام دستگاه های مسئول و سران سه قوه با همدلی و جدیت کامل در کنار مردم آماده هر چه بهتر انجام شدن این جراحی بزرگ اقتصادی هستند.

این طرح بزرگ اقتصادی به حدی با اهمیت است که حتی رسانه های معاند نظام جمهوری اسلامی خصوصا بی بی سی فارسی قسمتی از وب سایت خود را به این موضوع اختصاص داده است.

در میان هجمه ها برای ایجاد خدشه به اجرای این طرح عظیم اقتصادی، برخی از رسانه های داخلی نیز با ارائه اخباری در قالب مصاحبه و یا تحلیل نادرست و القای تحلیل های منفی طوری عمل کرده اند که در زمره پیاده نظام رسانه ها و دشمنان نظام قرار گرفته اند.

سایت وابسته به سازمان سیا، "روز آنلاین" که تبحر خاصی در به چالش کشاندن و جنجال آفرینی دارد و  نقشی اساسی در جمع آوری افراد برای اغتشاشات و آشوب های بعد از انتخابات داشته، این بار موضوع طرح تحول را مبنای کار خود قرار داده و به هر نحوی به دنبال سیاه نمایی در مورد این طرح عظیم در افکار عمومی است.

این سایت در مصاحبه ای که با یکی از دانشگاهیان انجام داده از زبان وی اینگونه آورده است : «تحریم ها کل اقتصاد کشور را زیر ضرب می برد. با اجرایی شدن به اصطلاح هدفمند شدن یارانه ها، جامعه در آستانه و انتظار انفجار قیمت ها قرار دارد.»

این در حالی است که تمام سران سه قوه آمادگی کامل خود را برای مقابله با هر گونه تخلف و افزایش نابجا و غیرقانونی قیمت ها اعلام کرده و بخش هایی را برای برخورد جدی با این نوع تخلفات پیش بینی کرده اند.

این سایت در جای دیگر از زبان فرد مذکور هدفمندکردن یارانه ها را موجب برهم خوردن و از بین رفتن تولید کننده ها و نهایت ورشکسته شدن آنها دانسته و این را در کنار تحریم ها باعث ایجاد آسیب های جدی به تولید داخلی بیان کرده است.

اما آنچه که حائز اهمیت است، اینکه طرح تحول اقتصادی مبنای ایجاد عدالت در بین اقشار جامعه را هدف اصلی خود قرار داده و بر آن است تا از هدر رفتن مقادیر زیادی از هزینه و بودجه کشور جلوگیری شود؛ خصوصا هزینه هایی که در قسمت انرژی هدر می رود.

در این بین یکی از مسائل دیگری که با اجرا شدن این طرح مهم و اساسی رخ خواهد داد، هدفمند شدن هزینه ها و جاری شدن آن به دست تولید کنندگان برای افزایش تولید و در کنار آن صادرات است که موجب افزایش بهره وری خواهد شد.


به طور کل هدفمند کردن یارانه ها به تنهایی زمینه صرفه جویی میلیاردها دلار از بودجه کشور را دربر دارد که این میزان از بودجه به سبد خانوارها اضافه خواهد شد که خود آنها در این موضوع تصمیم گیر باشند.

منبع: بولتن نیوز