تعلیق دو حساب کاربری در توییتر با دستور بازرس ویژه آمریکا

تعلیق دو حساب کاربری در توییتر با دستور بازرس ویژه آمریکا
تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۳۹۷

شبکه اجتماعی توییتر روز گذشته با دستور بازرس ویژه آمریکا دو حساب کاربری را که در اقدامات مداخله جویانه روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا دست داشتند، به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش گرداب، شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس بوک، توییتر و یوتیوب در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در سال ۲۰۱۶ میلادی برگزار شد، به انتشار اخبار کذب و همچنین اجازه دادن به فعالیت جاسوسان و هکرهای تحت حمایت دولت روسیه متهم شدند. پس از آن این شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر موظف شدند که به منظور پاکسازی محیط و پلت‌فرم فضای مجازی خود از عوامل مشکوک، مرتبا با ارائه گزارش‌هایی دقیق شفاف‌سازی کرده و آن دسته از صفحات کاربری مشکوکی را که در اقدامات مداخله‌جویانه، تروریستی و غیره فعالیت می‌کنند، مسدود کنند.

این غول‌های تکنولوژی (توییتر، گوگل و فیس بوک) پس از آنکه از جانب مقامات آمریکایی استیضاح شدند، اسناد و مدارکی دال بر دخالت روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا یافته‌اند که بر اساس این مدارک، می‌توان دریافت که روسیه قصد داشته با استفاده از پلت‌فرم‌های تبلیغاتی این شبکه‌های اجتماعی بر اذهان عمومی جامعه آمریکا تاثیر گذاشته و جریان انتخابات را به سمت و سویی که آن‌ها تمایل داشتند، سوق بدهند.

حالا توییتر در روز گذشته اعلام کرده است که با تلاش و پیگیری‌های دادستان رابرت مولر بعنوان بازرس ویژه دولت ترامپ که در ماه مه ۲۰۱۷ به سمت تحقیق درباره تلاش‌های روسیه برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا منصوب شد، دو اکانت و حساب کاربری را که در این حوزه فعالیت می‌کرده‌اند، مسدود کرده و به حالت تعلیق درآورده است.

این دو حساب کاربری که @DCLeaks_ و @Guccifer_۲ نام دارند، با تحقیقات بازرس ویژه ترامپ درخصوص مداخلات روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ایالات متحده آمریکا ساعاتی پیش مسدود شده اند.

روز جمعه هیات داوری ارشد فدرال ۱۲ مامور امنیتی روسی را که در هک و دسترسی به سیستم رایانه‌های حزب دموکرات دست داشتند، را شناسایی و آن‌ها را به مداخله در امور آمریکا متهم کردند.

سخنگوی شبکه اجتماعی توییتر با انتشار بیانیه‌ای در این باره عنوان کرد: این دو حساب کاربری به اتهام همکاری با مقامات مداخله‌گر و انجام فعالیت‌های مشکوک و غیرقانونی که همگی قوانین و مقررات پلت‌فرم شبکه اجتماعی توییتر را نقض می‌کنند، مسدودشده و به حالت تعلیق درآمده‌اند.

توییتر تا بحال میلیون‌ها اکانت و حساب کاربری را تحت تاثیر همین قوانین شفاف‌سازی مسدود کرده است و  از سال ۲۰۱۶ تاکنون همچنان بدنبال مقابله با جریان‌سازی در شبکه‌های اجتماعی و جلوگیری از انتشار و ارسال اخبار دروغین است و در این راستا تلاش‌های بسیاری کرده است.