Gerdab.IR | گرداب

منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و صهیونیست‌ها در ماه‌های اخیر برای توسعه ناامنی در کشور هزینه‌های بسیاری کردند

تاریخ انتشار : ۰۱ مرداد ۱۳۹۷

فرمانده‌ کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: هزینه‌های بسیاری از سوی منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و صهیونیست‌ها در ماه‌های اخیر برای توسعه ناامنی در کشور شد.

به گزارش گرداب،سردار سرلشکر محمدعلی جعفری عصر دیروز در مراسم افتتاحیه دوره طرح ولایت دانشجویی کشوری که در رواق دارالهدایه حرم مطهر رضوی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و‌ خاطره امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی و مدافعان حرم، با اشاره به روایتی از امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظیم‌ حسنی در خصوص اهمیت ولایتمداری گفت: وظیفه مشترک بسیجیان و پاسداران و همه نیروهای حزب‌اللهی و انقلابی حفظ انقلاب اسلامی است.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: برای حفظ انقلاب اسلامی باید اول آن را بشناسیم، به‌ویژه در شرایط کنونی وضعیت انقلاب را به‌خوبی درک کنیم و از خطرات و تهدیداتی که علیه انقلاب اسلامی وجود دارد یا در آینده به وجود می‌آید، مراقبت کنیم.

وی افزود: برای شناخت انقلاب بهترین موضوع بررسی شرایط امروزی آن است.

سردار جعفری با اشاره به اهداف انقلاب اسلامی، ظلم‌ستیزی، برقراری عدالت و رفاه عمومی، رشد معنوی جامعه و مؤمنان، رشد اخلاق اسلامی و برقرای امنیت و آرامش در جامعه اسلامی را از اهداف اصلی انقلاب اسلامی دانست.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: برنامه‌ریزی‌های دشمنان به‌ویژه در شرایط امروز جامعه با وجود این فضای مجازی رها شده، وضعیت اجتماعی، مشکلات مردم، فشارهای اقتصادی دشمنان و سوءمدیریت‌ها و نارضایتی که دربین اقشار مختلف وجود دارد، نتوانسته ناامنی را در کشور به‌وجود آورد.

وی با اشاره به‌تلاش‌ها و هزینه‌های منافقین، سلطنت‌طلب‌ها، غربی‌ها و صهیونیست‌ها برای توسعه ناامنی در کشور، بیان کرد: دشمنان به‌ویژه در ماه‌های اخیر، هزینه‌های بسیاری کردند و امیدهای زیادی داشتند، اما شاهدیم که نتوانستند کاری از پیش ببرند و امروز کشور ما امنیت و آرامش دارد.

سردار جعفری با بیان اینکه نجابت، بصیرت، ایمان و علاقه مردم به‌انقلاب اسلامی فرصت هر گونه ایجاد ناامنی در کشور را از دشمنان سلب می‌کند، تصریح کرد: دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی از پیروزی انقلاب تاکنون علیه انقلاب اسلامی توطئه کرده‌اند و هرچه در توان داشتند برای ایجاد ناامنی و اختلاف در جامعه به‌کار بستند.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: امروز که در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی قرار داریم، همه تهدیدات و فشارهای سیاسی و اقتصادی در اوج خودش قرار دارد و براساس آیات نورانی قرآن کریم، خداوند متعال در چنین شرایطی از مومنین انتظار دارد، دین خدا را یاری کنند.

وی با اشاره به‌آیات سوره صف، متذکر شد: سوره صف از ابتدا تا انتها تعیین تکلیف برای مؤمنین است، درگیری بین حق و خواست شیاطین و دشمنان انقلاب اسلامی همیشگی بوده، همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند تا انقلاب اسلامی است، حق‌طلبی و دشمنی دشمنان هم ادامه دارد.

سردار جعفری حق‌طلبی را فلسفه انقلاب اسلامی دانست و افزود: خداوند به‌مومنین می‌فرماید، یار خدا باشید، ما وقتی این آیات را می‌شنویم، خدارا شکر می‌کنیم که ملت ایران به‌این آیات عمل می‌کنند، علت نصرت‌های الهی و کمک‌های غیبی خدا به‌مردم ایران‌ نیز همین عمل به‌دستورات الهی است.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به‌آیه‌ای از قرآن کریم مبنی براینکه «الفتنه اکبر من‌القتل»، گفت: دشمنان با فتنه‌انگیزی که از قتل بزرگتر است، به‌دنبال این هستند که شما را از دین و ایمانتان برگردانند، تهدیدات سخت از جنس جنگ یا مسائل امنیتی همچون فتنه ۸۸ در برابر ملت انقلابی ایران و ایدئولوژی اسلامی و انقلابی به‌فرصت تبدیل شده است.

وی بیان کرد: دشمنان در جنگ تحمیلی گمان کردند می‌توانند از گسترش انقلاب اسلامی جلوگیری کنند، درحالی که جنگ با وجود خسارت‌های جانی و مالی که داشت، به‌بزرگ‌ترین فرصت برای صدور انقلاب اسلامی تبدیل شد.

سردار جعفری یادآور شد: البته دشمنان ما درک نمی‌کنند که این‌گونه اقدامات حتی تهدیدات نرم اثر نمی‌کند، گرچه بعضی از آنان این هشدارها را می‌دهند، به‌عنوان مثال، یک نشریه آمریکایی اخیرا به موضوعی مبنی بر اینکه براندازی در ایران آرزوی ناکام‌مانده همه دولت‌های آمریکاست، اذعان کرده بود.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با افزودن این مطلب که دشمنان نمی‌توانند در برابر این حرکت عظیم ملت ایران ساکت بمانند، گفت: ازهمین رو، آنها هرکاری برای فشار آوردن بر ملت ایران انجام می‌دهند، اما تجربه ثابت کرده که ملت ایران، تهدیدها را به‌فرصت تبدیل می‌کنند.

وی تأکید کرد: البته تهدیدات اقتصادی در صورتی خنثی و به‌فرصت تبدیل می‌شود که مسیر قرآنی را در پیش بگیریم و بنا به‌تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر روی توانمندی‌ها، امکانات و ذخائر داخلی متمرکز شویم.

سردار جعفری با تأکید بر خودسازی و ایفای نقش مؤثر جوانان به‌عنوان امیدهای آینده انقلاب اسلامی؛ اظهار کرد: نسل جوان امروز انقلابی، مؤمن، آگاه، بصیر و بسیارتوانمند است، بنابراین باید با برنامه‌ریزی، سازماندهی و تمرکز بر کار علمی از ظرفیت این نیروهای عظیم جوان برای آینده کشور و انقلاب اسلامی بهره‌گیری شود.