دبیر شورای عالی فضای مجازی:

چارچوب فعالیت های استارت‌آپی در کشور باید تغییر کند

چارچوب فعالیت های استارت‌آپی در کشور باید تغییر کند
تاریخ انتشار : ۰۷ اسفند ۱۳۹۷

دبیر شورای عالی فضای مجازی با تاکید براینکه دانشگاهها می توانند چرخه دانش را در کشور خلق کنند، گفت: باید چارچوب فعالیت های استارت‌آپی در کشور تغییر و از حالت تقلیدی خارج شود.

به گزارش گرداب، سیدابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی از واحدهای فناورانه، شتابدهنده و استارت‌آپ استودیوهای فعال در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علامه طباطبایی بازدید کرد.

وی در این بازدید، گفت: باید چارچوب و پارادایم فعالیت های استارت‌آپی در کشور تغییر کرده و از حالت تقلیدی خارج شود تا بتواند تولید دانش کند؛ برهمین اساس دانشگاهها می توانند با تقویت حوزه های چند رشته‌ای و همگرایی حوزه علوم انسانی با فناوری، مدل های مناسب ساختاری برای نزدیک شدن به نظام جهانی ایجاد کنند.

فیروزآبادی با اشاره به این که در غرب شرکت های بزرگ با خلق چرخه آموزش، پژوهش و نوآوری تولید دانش می کنند، افزود: در ایران شرکت های بزرگ و توانمند برای خلق چرخه آموزش، پژوهش و نوآوری و ترکیب آن با چرخه دولت و پژوهشگاه ها وجود ندارد و باتوجه به رشد و ساختار ابنیه مناسب دانشگاه ها در کشور این کمبود می تواند با دانشگاه ها جبران شود.

وی تاکید کرد: مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علامه طباطبایی با توسعه و تعمیم این واحدها در دانشگاه و پیوند حوزه علوم انسانی و نظام دیجیتال در کشور می تواند این نقش را ایفا کند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور اظهار امیدواری کرد تا سایر دانشگاه های کشور نیز با ورود به این عرصه برای تقویت حوزه های میان رشته‌ای بازیگری داشته باشند.

در حال حاضر واحدهای فناورانه، شتابدهنده و استارت‌آپ در حوزه های مالی، گردشگری و تولید محتوا (واقعیت افزوده و واقعیت مجازی) در این مرکز به منظور تجاری سازی ایده ها و پژوهش های دانشگاهی جهت برآوردن نیازهای جامعه مشغول به فعالیت هستند.