افزایش 100درصدی دسترسی روستا ها به 4G

افزایش 100درصدی دسترسی روستا ها به 4G
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۷

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آستانه فرارسیدن سال نو از دستاورد‌های این وزارتخانه در سال گذشته و برنامه‌های پیش رو در سال ۹۸ نوشت.

به گزارش گرداب، محمدجواد آذی جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در چند قدمی سال جدید به آنچه که مدنظر او برای سال جدید است اشاره کرد.  جهرمی با تاکید بر اشتغال‌زایی و سرعت و کیفیت بالای خدمات، گسترش دسترسی همگانی، شفاف‌سازی، پیشرفت صنعت فضایی بر جوان‌گرایی تاکید کرد و حضور جوانان را عامل تزریق جوان‌گرایی دانست. جهرمی این عوامل را با عنوان آنچه برای سال  ۹۸ دوست دارد عنوان کرد:

۱. اشتغال‌زایی: طرحی برای ایجاد زیرساخت ده‌ها هزار شغل آماده کردیم. با آموزش، کمک‌های بیمه‌ای‌ و مالیاتی و پیش‌خرید محصولات ایرانی روستایی قرار است کارهای بزرگی انجام دهیم. البته امیدوارم در زمینه بودجه کمک کنند و درگیر بوروکراسی‌ها نشویم.

۲. گسترش دسترسی‌همگانی: سال۹۷ به لطف خدا پربرکت بود. در شهرها فیبر نوری تا خانه ارائه شد و تعداد روستاهای دارای دسترسی به4G افزایش۱۰۰درصدی داشتند که موجب مهاجرت‌معکوس و رونق اقتصادی برای آنها مانند کلپورگان و دَرَک می‌شود. اگرچه تحریم‌ها مانع جدی هستند اما اراده ما محکم‌تر است.

۳. شفاف‌سازی برای شما: اژدهای هفت سر و اختاپوس فساد با اجرای دولت‌الکترونیکی نابود خواهند شد. با اجرای کارت سوخت بانکی و رجیستری موبایل، مانع هزاران میلیارد تومان رانت شدیم. دفترچه بیمه و سلامت الکترونیکی مهمترین برنامه این حوزه در۹۸خواهد بود. اما نیاز است بقیه هم همکاری کنند.

۴. پیشرفت صنعت‌فضایی: ماهواره‌های بسیاری در حال ساخت هستند که برای حل مسائل زیست‌محیطی و بلاهای طبیعی مطابق آخرین فناوری‌ها طراحی شده‌اند. در صف انتظار قرارگیری در مدار هستند برای  غرور ملی، ارسال پیام‌دوستی ایرانیان به جهان.

۵. آینده‌روشن متعلق به شماست: جوان‌گرایی به کشور، انگیزه و شجاعت تزریق می‌کند. انتصاب ۳۰۰+ مدیر جوان وافزایش ۳۰٪ مدیریت بانوان را کافی نمی‌دانیم و باید در سال آینده بسیار بیشتر شود.کلید راهگشای اقتصاد در دستان کسب‌وکارهای نوپاست. به یاری خدا سال بعد، سال موفقیت آن‌ها خواهد بود.

آذری جهرمی همچنین در انتها بر لزوم افزایش سرعت و‌ کیفیت بالا و ارزان خدمات ارتباطی و حفاظت از حریم‌ شخصی، نبود پیامک‌ مزاحم و برخورد با کلاهبرداری‌ها تأکید کرد.