رصد مخفیانه‌ی کاربران شبکه‌های اجتماعی توسط اف‌بی‌آی

رصد مخفیانه‌ی کاربران شبکه‌های اجتماعی توسط اف‌بی‌آی
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۸

گزارش‌ها حاکی است؛ اداره‌ی تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) به دنبال رصد مخفیانه‌ی داده‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی است.

به گزارش گرداب، اداره‌ی تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) به دنبال شرکت‌های پیمانکاری خصوصی است که بتوانند حجم عظیمی از داده‌ها متعلق به کاربران شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر، فیس بوک و اینستاگرام را جمع‌آوری و به سازمان‌های اجرای قانون منتقل کنند.

اف‌بی‌آی از ماه ژوئیه جستجو در این خصوص را آغاز کرده است و ادعا شده است که دولت آمریکا برای مقابله بهتر با تروریست‌ها و تهدیدات داخلی به "دسترسی به تمامی اطلاعات مبادله شده در شبکه‌های اجتماعی در زمان واقعی" نیاز دارد.

برای انجام این کار، اف‌بی‌آی به دنبال شرکت‌هایی است که بتوانند در مورد آماده سازی حوادث احتمالی خشونت‌آمیز به دستگاههای اجرای قانون هشدار دهند و در صورت لزوم، قادر به افشای شماره شناسایی کاربر‌ها در شبکه‌های اجتماعی، آدرس های IP و شماره تلفن‌های آنها باشند.

این اولین بار نیست که اف‌بی‌آی به دنبال چنین شرکت‌هایی است، این اداره پیشتر در سال 2016 نیز یک شرکت تجزیه و تحلیل شبکه‌های اجتماعی به نام Dataminr را برای جستجو در خصوص موضوع‌های مختلف در توئیتر، استخدام کرده بود.

منبع: سیتنا