حمله هکرها به اطلاعات بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فیس‌بوک

حمله هکرها به اطلاعات بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فیس‌بوک
تاریخ انتشار : ۱۶ شهريور ۱۳۹۸

شماره موبایل بیش از ۴۰۰ میلیون حساب کاربری فیس بوک در فضای آنلاین منتشر شده است.

به گزارش گرداب، طبق گزارش‌ها اطلاعات شماره موبایل و موقعیت مکانی ۴۱۹ میلیون کاربر فیس بوک در یک سرور آنلاین بدون پسورد و اقدامات امنیتی در دسترس عموم بوده است.

اطلاعات ۱۳۳ میلیون حساب کاربری آمریکایی، بیش از ۵۰ میلیون حساب کاربری در ویتنام و ۱۸ میلیون حساب در انگلیس از جمله ۴۱۹ میلیون سابقه اطلاعاتی فیس‌بوک هستند که در یک سرور بدون پسورد آنلاین ذخیره شده بودند.

به گفته فردی که این مخازن اطلاعاتی را کشف کرده پروفایل فیس‌بوک و شماره تماس برخی افراد مشهور نیز فاش شده است.

فیس‌بوک نیز این گزارش را تایید اما اعلام کرد تعداد شماره تلفن‌های فاش شده نصف این میزان است زیرا برخی اطلاعات تکرار شده‌اند.

طبق گزارش‌ها این سرور اطلاعات برخی حساب‌های کاربری و موقعیت جغرافیایی آنها را همراه آی‌دی فیس‌بوک و شماره تماس آنها ذخیره کرده است.

درهمین راستا کارشناشان تخمین می‌زنند این اطلاعات در معرض سواستفاده کلاهبرداران قرار داشته است. سرور مذکور با پسورد محافظت نشده بود و بنابراین هرکسی قابلیت دسترسی به آن را داشته است. این سرور تا زمانیکه کارشناسان وب سایت تک کرانچ با میزبان آن تماس گرفتند، به طور آنلاین در دسترس بود. اما اکنون آفلاین شده است.

فیس‌بوک بخشی از این گزارش را تایید کرد اما طبق اعلام شرکت تعداد افرادی که اطلاعاتشان فاش شده، نصف ۴۱۹ میلیون نفری است که در گزارش‌ها آمده است.

منبع: ایتنا