وزارت دفاع آمریکا:

اپل و گوگل باید کاربران نرم‌افزارهای مرتبط با سلاح را معرفی کنند

اپل و گوگل باید کاربران نرم‌افزارهای مرتبط با سلاح را معرفی کنند
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۳۹۸

گزارش‌های فوربز حاکی از آن است که دولت فدرال ایالات متحده با حکم دادگاه از اپل و گوگل خواسته است که نام حداقل 10 هزار نفر که از یک نرم‌افزار lمرتبط با تفنگ استفاده می‌کنند را فاش کنند. این داده‌های خواسته شده شامل شماره تلفن‌ها و دیگر اطلاعات شناسایی این کاربران نیز می‌شود.

به گزارش گرداب، دولت ایالات متحده از گوگل و اپل می‌خواهد که اطلاعات افرادی که نرم‌افزار تمرین تیراندازی ویژه‌ای را روی دستگاه خود نصب‌کرده‌اند را در اختیار دولت این کشور بگذارند.
 
به نقل از  cnet، گزارش‌های فوربز حاکی از آن است که دولت فدرال ایالات متحده با حکم دادگاه از شرکت‌های اپل و گوگل خواسته است که نام حداقل 10 هزار نفر که از یک نرم‌افزار مربوط به تفنگ استفاده می‌کنند را فاش کنند.
این داده‌های خواسته شده شامل شماره تلفن‌ها و دیگر اطلاعات شناسایی این کاربران نیز می‌شود.
 
نرم‌افزار Obsidian 4 که توسط American Technologies Network Corp ساخته شده است با هدف بهبود تجربه کاربران با دوربین‌های رایفل های این کمپانی مانند X-Sight 4K و ThOR 4 ساخته‌شده‌اند. این نرم‌افزار روی تبلت‌ها و تلفن‌های همراه کار می‌کند و با استفاده از وای‌فای به تفنگ‌های یاد شده متصل می‌شود.

فعالان حریم خصوصی به فوربز اظهار کردند که اگر اپل و گوگل این اطلاعات را در اختیار دولت قرار دهند، افرادی را که هیچ ارتباطی با جرائم انجام شده ندارند را در معرض خطر بی‌سابقه‌ای قرار می‌دهند.
 
 توضیحات این نرم‌افزار در گوگل پلی اعلام می‌کند که «این اتصال به شما اجاره می‌دهد که ویدیوهای زنده از تیراندازی‌تان روی تلفن همراه و تبلتتان مشاهده کنید.»
این نرم‌افزار بالای 10 هزار بار از طریق گوگل دانلود شده است ولی آماری از تعداد دانلودهای کاربران اپل موجود نیست زیرا این آمار در اپ استور نمایش داده نمی‌شود.
 
البته وزارت دفاع ایالات‌ متحده و دو کمپانی اپل و گوگل به درخواست توضیح رسانه‌ها در این رابطه پاسخ ندادند.

منبع: ایتنا