مرکز مقابله با جرائم سایبری

عناصر فعال در زمینه ترویج بی‌حیایی و بی‌عفتی در کشور، شناسایی و دستگیر شدند

عناصر فعال در زمینه ترویج بی‌حیایی و بی‌عفتی در کشور، شناسایی و دستگیر شدند
تاریخ انتشار : ۰۲ مهر ۱۳۹۸

مرکز مقابله با جرائم سایبری اعلام کرد شبکه ای از عناصر فعال در زمینه ترویج بی حیایی و بی عفتی در جامعه را شناسایی و دستگیر کرده است.

عناصر فعال در زمینه ترویج بی‌حیایی و بی‌عفتی در کشور، شناسایی و دستگیر شدند

به گزارش گرداب، مرکز مقابله با جرائم سایبری اعلام کرد، شبکه ای از عناصر فعال در زمینه ترویج بی‌حیایی و بی‌عفتی در جامعه را شناسایی و دستگیر کرده است.

طراحی و ارائه مشاوره برای راه اندازی کمپین علیه امنیت فرهنگی جامعه و تولید محتوا، انتشار و ارسال آن برای تعدادی از رسانه‌های معاند از جمله اقدامات مجرمانه این افراد است. این افراد با راه اندازی کمپین در فضای مجازی، سعی در تحریک کاربران برای تجمع علیه مقدسات و پس از آن ایجاد اغتشاش را داشتند.

مرکز مقابله با جرائم سایبری خاطرنشان کرده است که در راستای مقابله با جرایم رو به گسترش بخشی از کاربران که با سواستفاده از حاشیه امن ایجاد شده، حاصل از برخی ناهماهنگی‌ها و سوءمدیریت متولیان امرِ ساماندهی فضای مجازی کشور، دست به اقدامات ساختارشکنانه ضد امنیتی و ضد فرهنگی در این فضا زده‌اند، سلسله اقداماتی را صورت خواهد داد.

این مرکز تاکید کرده است بخش مهمی از این کاربران شناسایی شده و به زودی با آنها برخورد قضائی لازم صورت خواهد گرفت. 

تولید و توزیع محتوا در راستای ترویج بی عفتی و بی حیایی و توهین به مقدسات در فضای مجازی از اقدامات مجرمانه این افراد است. 

لازم به ذکر است با وجود کم کاری های مسئولان امر در زمینه احراز هویت کاربران در فضای مجازی که منجر به جرایم گسترده در این فضا شده است، این مرکز حسب وظیفه ذاتی خود در حوزه‌های کشف، شناسایی و رهگیری کاربران خاطی در فضای مجازی، نسبت به شناسایی این عوامل مغرض و برهم‌زنندگان امنیت فرهنگی جامعه اقدام کرده و در حال حاضر و بنا بر نتایج و اطلاعات قابل توجه به دست آمده، ورود جدی خود را در برخورد و مقابله با قانون‌شکنان اعلام می‌دارد.

بدیهی است این امر نافی مسئولیت مسئولان امر در حل ریشه ای مشکلات موجود در این فضا نیست. بدیهی است راه اندازی حقیقی شبکه ملی اطلاعات و احراز هویت کاربران، بخش مهمی از جرایم این فضا از جمله جرایم اقتصادی، فرهنگی و امنیتی را کاهش خواهد داد.