سیستم های انتخابانی در آمریکا به سادگی هک می شوند

سیستم های انتخابانی در آمریکا به سادگی هک می شوند
تاریخ انتشار : ۰۶ مهر ۱۳۹۸

آزمایش های گروهی از هکرهای اخلاق گرا نشان می دهد ماشین های رای گیری و سیستم های انتخاباتی آمریکا با پسوردهای ضعیف و رمزگذاری های نامناسب همچنان در معرض خطر هک هستند.

به گزارش گرداب، ماشین های رای دهی مخصوص انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا همچنان در معرض خطر هک قرار دارند. گروهی از هکرهای اخلاق گرا برخی از این ماشین های رای گیری و سیستم های انتخاباتی را آزمایش کردند. این دستگاه ها و سیستم ها از «ای  بی» خریداری شده بودند. آنها متوجه شدند در همه ماشین ها شکافی امنیتی وجود دارد.

این گروه از هکرها تابستان امسال در کنفرانس امنیت سایبری Def Con این آزمایش را انجام دادند. اما بعدا آنها به واشنگتن سفر کردند تا یافته های خود را به اشتراک بگذارند.

طبق تحقیقات این گروه برخی از شکاف های امنیتی موجود از جمله پسوردهای ضعیف و رمزگذاری های نامناسب اجازه دسترسی به ماشین های رای دهی و سیستم های انتخاباتی را به همه افراد می دهد.

آنها معتقدند هر کسی می تواند با هک دستگاه ها به اطلاعات آنها دسترسی یابد و اگر کارمندان حوزه های انتخاباتی اشتباهی انجام دهند یا از روش های میانبر استفاده کنند، هکرها از راه دور قادر به دسترسی به ماشین ها هستند.

البته این نخستین باری نیست که محققان یا هکرهای اخلاق گرا اعلام کرده اند ماشین های رای گیری در معرض خطر هک قرار دارند. تابستان امسال کارشناسان متوجه شدند سیستم های کلیدی انتخاباتی در آمریکا مدت هاست که در فضای آنلاین بدون اقدامات امنیتی رها شده اند و حداقل یکی از تولید کنندگان ماشین های رای گیری، سیستم هایی را به دولت فروخته که از راه دور قابل دسترسی هستند.

با توجه به نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ میلادی، ایالت های مختلف آمریکا فرصت کمی برای ایمن کردن سیستم های خود در اختیار دارند.