جوایز ده هزار دلاری وزارت دفاع سنگاپور برای هکرها

جوایز ده هزار دلاری وزارت دفاع سنگاپور برای هکرها
تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۳۹۸

وزارت دفاع سنگاپور برای دومین بار مسابقه ای را برای اعطای جایزه به هکرها برای شناسایی آسیب پذیری های امنیتی خطرناک در یازده وب سایت و سیستم شناسایی چهره خود به اجرا درمی آورد.

به گزارش گرداب، وزارت دفاع سنگاپور قصد دارد امسال با دعوت از بیش از ۴۰۰ هکر برجسته رقابتی را به منظور شناسایی آسیب پذیری های امنیتی وب سایت ها وسیستم های وابسته به خود برگزار کند.

این رقابت که هکر وان نام دارد همراه با اعطای جوایز قابل توجهی است و برندگان ارقامی بین ۱۵۰ تا ۱۰ هزار دلار را بسته به توانایی خود برای شناسایی آسیب پذیری های مختلف دریافت می کنند.

مسابقه مذکور از تاریخ ۳۰ سپتامبر تا ۲۱ اکتبر برگزار می شود و سیستم های رایانه ای ارتش سنگاپور و برخی نهادهای دیگر دفاعی و دولتی برای شناسایی حفره های امنیتی مورد بررسی قرار می گیرند. تمرکز اصلی در رقابت امسال متوجه ارتقای حفاظت از داده های شخصی است.

از ۴۰۰ هکری که در این رقابت شرکت می کنند، ۲۰۰ نفر در سنگاپور زندگی می کنند. در سال ۲۰۱۸ در مجموع ۲۶۴هکر در رقابت یادشده شرکت کردند. در رقابت سال گذشته در مجموع ۳۵ آسیب پذیری امنیتی شناسایی شد و جوایزی به ارزش ۱۴۷۵۰ دلار اهدا شد.