فروش اطلاعات غلط تازه ترین کاسبی دنیای تاریک وب

فروش اطلاعات غلط تازه ترین کاسبی دنیای تاریک وب
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۹۸

هکرهای اینترنتی در کنار فروش انواع اطلاعات صحیح در بخش تاریک وب برای کسب درآمد، به یک روش جدید کلاهبرداری یعنی فروش اطلاعات غلط و دروغین روی آورده اند.

به گزارش گرداب، اگر تا پیش از این تنها دولت ها با هدف دخالت در انتخابات سایر کشورها یا تخریب سیاستمداران و افراد مشهور به نشر اطلاعات دروغین و کذب دست می زدند، حالا دامنه این کار به هکرهای عادی و جنایتکاران دنیای مجازی هم کشیده شده و آنها هم با هدف تخریب شرکت ها و موسسات هدف در بخش خصوصی اطلاعات و اخبار دروغینی را در مورد آنها به مشتریان خود می فروشند.

محققان می گویند این اولین بار است که هکرهای زیرزمینی بخش تاریک وب خدمات فروش اطلاعات غلط و دروغین به علاقمندان و خریداران ارائه می کنند. بخش مهم این خبرها اهداف تبلیغاتی تخریبی دارند و با هدف از میدان به در کردن رقبا با خراب کردن چهره آنها منتشر و فروخته می شوند.

بررسی موسسه تحقیقاتی ریکوردد فیوچر نشان می دهد انتشار این نوع اخبار دروغین به مدت یک ماه می تواند به طور جدی به اعتبار و حسن شهرت یک مجموعه تجاری لطمه بزند. این موسسه موفق به شناسایی یک گروه هکری روس شده که تبلیغاتی را برای این نوع خدمات در بخش تاریک وب منتشر کرده و هشدار داده که در آینده دامنه این نوع اقدامات گسترش می یابد.