هشدار گوگل نسبت به حذف تعدادی از اپلیکیشن‌های اندرویدی

هشدار گوگل نسبت به حذف تعدادی از اپلیکیشن‌های اندرویدی
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۸

گوگل به کاربران سیستم عامل اندروید نسبت به حذف تعدادی از نرم‌افزارهای موجود در گوگل استور هشدار داد.

به گزارش گرداب، گوگل اخیرا هشدار مهمی را مبنی بر حذف تعدادی از برنامه‌های موجود در فروشگاه مجازی خود صادر کرده است. غول فناوری آمریکایی با انتشار فهرستی از ۱۵ اپلیکیشن هماهنگ با سیستم عامل اندروید از کاربران خواسته است در صورت داشتن این برنامه‌ها در گوشی‌های خود آن‌ها را حذف کنند.

گوگل این اپلیکیشن‌ها را خطرناک دانسته و علت حذف آن‌ها از Google Store را وجود بدافزار‌های آسیب‌زا در این برنامه‌ها و ضریب ایمنی بسیار پایین آن‌ها در برابر نفوذ کاربران دانسته است. کارشناسان ایمنی گوگل گفتند: "طبق بررسی‌های انجام شده این اپلیکیشن‌ها پس از دانلود و نصب روی دستگاه‌های کاربران باعث بروز مشکلاتی نظیر کاهش شدید سرعت گوشی، اختلال در عملکرد عادی برنامه‌های موجود در حافظه و حتی در مواردی شکسته شدن حریم شخصی کاربران می‌شوند. "

معرفی تعدادی از اپلیکیشن‌های مخرب در فروشگاه مجازی گوگل

متاسفانه با وجود آسیب‌زا بودن این اپلیکیشن‌ها، اما آمار‌ها نشان می‌دهد برخی از آن‌ها نظیر نرم‌افزار Flash On Calls & Messages تاکنون بیش از ۱.۳ میلیون دانلود را تجربه کرده‌اند و ممکن است تا همین لحظه اطلاعات میلیون‌ها نفر در خطر قرار بگیرند. گوگل برای مبارزه هرچه بیشتر با این نرم‌افزار‌های مخرب به کاربرانی که بخواهند اقدام به نصب آن‌ها کنند هشدار داده و مانع از دانلود و نصب می‌شود.

این ۱۵ نرم‌افزار مخرب عبارتند از:

۱- Flash On Calls & Messages
۲- Rent QR Code
۳- Image Magic
۴- Generate Elves
۵- SavExpense
۶- QR Artifact
۷- Find Your Phone
۸- Scavenger---speed
۹- Auto Cut Out Pro
۱۰- Background Cut Out
۱۱- Photo Background
۱۲- ImageProcessing
۱۳- Background Cut Out
۱۴- Auto Cut Out
۱۵- Auto Cut Out 2019

باتوجه گستردگی میلیون نفری کاربران اندروید در سراسر جهان و استفاده روزمره بیشترین جمعیت کاربران تلفن همراه از فروشگاه مجازی گوگل، Google Paly Store محلی بسیار مناسب برای نفوذ کاربران غیرمجاز و هکر‌ها در جهت سوءاستفاده از ابزار‌های گوگل و نفوذ به دستگاه‌های هوشمند کاربران است؛ لذا کاربران و مسئولان گوگل باید به شدت از حریم شخصی خود محافظت کرده و نکات ایمنی را رعایت کنند.