ارتباط دولت هند با یک شرکت صهیونیستی برای سرقت اطلاعات

ارتباط دولت هند با یک شرکت صهیونیستی برای سرقت اطلاعات
تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۸

کاربران هندی واتس اپ از دولت این کشور خواستند تا در مورد روابط خود با یک شرکت فناوری صهیونیستی و سرقت احتمالی داده های کاربران از این طریق توضیح دهد.

به گزارش گرداب، واتس اپ هفته گذشته یک شرکت فناوری صهیونیستی به نام ان اس او گروپ را به علت طراحی نرم افزاری برای سرقت داده های کاربران گوشی های هوشمند تحت پیگرد قضایی قرار داد.

بر اساس برآوردها این شرکت به درخواست برخی دولت های جهان اطلاعات ۱۴۰۰ کاربر نرم افزار واتس اپ را سرقت کرده است. این افراد شامل گروهی از دیپلمات ها، ناراضیان سیاسی، روزنامه نگاران، نظامیان و کارکنان دولت های مختلف هستند.

در همین حال عده ای از روزنامه نگاران و وکلای هندی که مدعی هک شدن واتس اپ گوشی خود هستند، روز گذشته از دولت هند خواستند تا روابط خود با شرکت اسرائیلی ان اس او گروپ علنی کند و در این زمینه توضیح دهد. این افراد دولت هند را به استفاده از جاسوس افزار صهیونیستی برای بررسی تبادلات الکترونیکی خود از طریق واتس اپ متهم کرده اند.

ان اس او گروپ این اتهامات را تکذیب کرده و مدعی شده فناوری اختصاصی خود را با هدف مقابله با تروریسم به دولت های مختلف جهان می فروشد. هند دارای ۴۰۰ میلیون مشترک واتس اپ بوده و بزرگترین کشور جهان در زمینه استفاده از این اپلیکیشن است.  

۱۹ نفر از اتباع هند که خود را قربانی جاسوسی از واتس اپ توصیف کرده اند با ارسال نامه ای خطاب به نارندرا مودی نخست وزیر هند از وی خواستند در مورد رابطه احتمالی دولت هند و شرکت صهیونیستی توضیح دهد. دربخشی از این نامه آمده است: این موجب نگرانی است که پول مالیات دهندگان هندی صرف این نوع کنترل های سایبری شود. ما خواستار پاسخ دولت در این زمینه هستیم.