رئیس جمهور سوئیس

ارز مجازی فیسبوک شکست خورده است

ارز مجازی فیسبوک شکست خورده است
تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۳۹۸

رئیس جمهور سوئیس گفت:« فکر نمی‌کنم لیبرا در شکل فعلی خود شانسی داشته باشد چون بانک های مرکزی سبد ارزهای مجازی حامی آن را قبول نمیکنند. این پروژه در این شکل شکست خورده است ».

 به گزارش گرداب، رئیس‌جمهور سوئیس گفت پروژه لیبرای فیسبوک در شکل فعلی خود شکست خورده و برای تأیید نیاز به تغییر ساختار دارد. این ارز مجازی به دنبال تایید قانونی در سوئیس است.

اولی مائورر، رئیس جمهور و وزیر دارایی سوئیس گفت:« فکر نمی‌کنم لیبرا در شکل فعلی خود شانسی داشته باشد چون بانک های مرکزی سبد ارزهای مجازی حامی آن را قبول نمیکنند».

 وی در یک مصاحبه اضافه کرد این پروژه در این شکل شکست خورده است.

 طرح های مربوط به ارز دیجیتال فیسبوک که قرار است توسط انجمن لیبرا در ژنو منتشر شود، نگرانی‌هایی در بین قانونگذاران و سیاستمداران به خاطر تاثیرگذاری بر سیاست پولی و تغییر چشم انداز مالی جهان به وجود آورده است.

 مقامات اجرا کننده این پروژه که دیوید مارکوس یکی از موسسان فیس بوک جزو آنهاست می گویند موانع قانونی باعث می شوند راه اندازی این ارز از زمانی که در ماه ژوئن برای آن تعیین شده بود، به تعویق بیفتد.

 قرار است این ارز مجازی توسط سرمایه هایی مثل سپرده های بانکی و وام های دولتی حمایت شود. هدف از این ساختار تقویت اطمینان و دوری از نوسانات قیمتی است که سایر ارزهای مجازی با آن مواجه هستند.