حملات سایبری علیه دیوان کیفری بین‌المللی ICC

حملات سایبری علیه دیوان کیفری بین‌المللی ICC
تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۸

مؤسس بزرگ‌ترین روزنامه اسرائیلی به حملات سایبری علیه دیوان کیفری بین‌المللی اشاره کرد.

به گزارش گرداب، مطبوعات رژیم صهیونیستی به دلیل تصمیم اخیر مبنی بر تحقیقات کامل درخصوص جرایم جنگی اسرائیل باید به دیوان کیفری بین‌المللی (ICC) و فاتو بنسودا (Fatou Bensouda)، دادستان اصلی 58 ساله گامبیایی دادگاه توضیح دهند. روزنامه «Times of Israel» این مسئله را اینگونه پوشش داد:
" اسرائیل مخالفان واقعی زیادی دارد؛ اما از چندی پیش فاتو بنسودا (Fatou Bensouda)، دادستان اصلی دیوان کیفری بین‌المللی به دشمن شماره یک کشور تبدیل شده است. از زمان اعلام بیانیه برای تحقیقات باز در مورد موقعیت فلسطین او به مخالف اصلی اسرائیل تبدیل شد، زیرا معتقد است جنایات جنگی در کرانه باختری صورت می‌گیرند. بنیامین نتانیاهو، بارها و بارها او را به یک ضدیهودی واقعی متهم کرده است؛ این موضوع به خصومت شدید رسانه‌های اسرائیل با این دیوان تبدیل شد، زیرا اتهامات مربوط به جنایات جنگی وی به سربازان اسرائیلی نسبت داده شد. از آنجا که بیشتر اسرائیلی‌ها یا یکی از نزدیکان هر خانواده‌ای در ارتش خدمت کرده‌اند، بسیاری با این صحبت‌ها مخالف هستند. "

این امر باعث نوشتن مقالات زیادی از سوی شلدون آدلسون (Sheldon Adelson)، مؤسس «Israel Hayom»، بزرگ‌ترین روزنامه اسرائیلی در گردش و درنهایت تحریک حملات سایبری علیه دیوان کیفری بین‌المللی شد.

آریل کاهانا (Ariel Kahana)، خبرنگار دیپلماتیک در مقاله‌ای با عنوان «زیرنظر گرفتن دیوان کیفری بین‌المللی» نوشت که اسرائیل دربرابر دیوان تنها یک گزینه دارد که باعث تهدید مهم‌ترین منافع دفاعی آن می‌شود:
" اسرائیل باید از زبان قانون به سمت زبان قدرت حرکت کند؛ دادگاه لاهه جرأت مقابله با کشورهای قدرتمند و حمله کننده به حقوق بشر مانند روسیه و چین را ندارد. بنسودا به جای برخورد قانونی با اسرائیل، شاید باید به موضوع خاموش شدن کامپیوترهای کارمندانش یا ناپدید شدن آرشیو آنها می‌پرداخت. "

کاهانا نوشت:
" 4 سال پیش، من در یک مقاله عبری زبان در روزنامه «Makor Rishon» به مارگوت والستروم (Margot Wallström)، وزیر امور خارجه سوئد در آن زمان در خصوص صحبت وی مبنی بر اینکه اسرائیل شاید سیاستی را برای اعدام‌های غیرقانونی علیه متجاوزان فلسطینی مظنون اتخاذ کرده، درمان برنادوت را پیشنهاد کردم. "

از آن زمان در سال 2016، ییسرائیل کاتز (Yisrael Katz)، وزیر امورخارجه فعلی (وزیر حمل و نقل و اطلاعات آن زمان) خواستار حذف مدنی هدفمند علیه رهبران بی‌دی‌اس در کنفرانس ضد بی‌دی‌اس به پشتیبانی روزنامه اسرائیلی «Yediot Aharonot» شد.

به گفته کاهانا نباید با دیوان کیفری بین‌المللی با ملاطفت برخورد کرد؛ وقتی آویچای مندلبلیت (Avichai Mendelblit)،  دادستان کل فعلی دبیر کابینه نتانیاهو بود، آن 2 سیاست برخورد صمیمانه را اتخاذ کردند. اما اسرائیل معتقد است که دادگاه مغرضانه برخورد کرد. نقل قول در واقع خطاب به فرعون مصر و علیه بنی اسرائیل بود:
" سپس یوسف در مصر به قدرت رسید، بنی اسرائیل بسیار زیاد بودند. ما باید سرسختانه با آنها برخورد کنیم. درصورت شروع جنگ آنها به دشمنان ما می‌پیوندند و علیه ما و کشورمان خواهند بود. "

این مطلب شاید برای برخی هکرهای اسرائیلی یا حتی برخی واحدهای سایبری نظامی مانند واحد اطلاعات 8200 برای نجات اسرائیل دربرابر سرکوبگران خود در لاهه مطرح شده باشد.