آزادی بیان به سبک اینستاگرام و توییتر

آزادی بیان به سبک اینستاگرام و توییتر
تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۸

با گسترش انعکاس خبر شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در فضای اینستاگرام و توییتر از صبح امروز تنها گزینه این شبکه‌های مجازی برای ممانعت از وایرال شده نام این شهید حذف پست‌ها و بستن حساب‌ کاربری افراد بوده‌است.

به گزارش گرداب، خبر شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در فضای مجازی با واکنش کاربران زیادی همراه بوده‌است، اما اینستاگرام و توییتر گسترش محتوای تولیدی با عنوان سردار سلیمانی را هم به مثابه یک تهدید تلقی کردند و پست‌های مرتبط با این موضوع را حذف و برخی حساب‌های کاربری را که به انتشار مطالب مرتبط با این شهید بزرگوار اقدام می‌کردند، بست.

اینستاگرام هم در پی اعمال سیاست حذف، حساب کاربری خبرگزاری تسنیم را بست و پست‌هایی مربوط به سردار سلیمانی را از حساب‌های کاربری پرطرفدار حذف کرد. هنرمندان ایرانی از صبح وقتی اقدام به انتشار پست‌های مرتبط کردند با حذف آنها از طرف اینستاگرام مواجه شدند. این موضوع به هنرمندان منتهی نشد و حتی مقامات رسمی کشور مانند سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از حذف پستهایشان خبر دادند.

اینستاگرام به حذف پست‌ها بسنده نکرده و کاربر را تهدید می‌کند که اگر مجدد به انتشار پست مذکور بپردازد صفحه را محدود و یا به طور کامل دسترسی کاربر را قطع خواهد کرد.