Gerdab.IR | گرداب

لاریجانی نشست کمیته سوم سازمان ملل را به جلسه محاکمه غرب تبدیل کرد

تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۸۹

یک نکته غم‌انگیز اینکه یک مامور ام‌آی 6 انگلیس که من می‌توانم اسم او را افشا کنم، در یک روز دوشنبه به ایران می‌آید و در همان روز در یک خیابان خلوت ندا آقا سلطان این دختر مظلوم را می‌کشد و در همان روز به انگلیس بازمی‌گردد...

دبیر ستاد حقوق بشر ایران نشست رای‌گیری کمیته سوم مجمع سازمان ملل برای پیش‌نویس یک قطعنامه ضد ایرانی را به جلسه محاکمه کشورهای غربی در مسئله حقوق بشر تبدیل کرد.

به گزارش گرداب، دکتر محمد جواد لاریجانی که عصر پنجشنبه در مخالفت با به رأی گذاشتن پیش‌نویس یک قطعنامه ضد ایرانی در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل صحبت می‌کرد، اظهار داشت: «اصلی‌ترین نقض کنندگان حقوق بشر به شکل گسترده در سراسر جهان کشورهای غربی و علی الخصوص آمریکا و اسرائیل هستند اما همه اعمال ظالمانه و ضد بشری آنها نادیده گرفته می‌شود.»

دبیر ستاد حقوق بشر ایران با بیان اینکه پیشنهاد دهنده این قطعنامه یعنی کانادا، زشت‌ترین سوابق در نقض حقوق بشر، از جمله جنایت در حق بومیان کشورخود را دارا است، به قرار گرفتن نام رژیم دهشت افکن اسرائیل در کنار نام دیگر بانیان غربی پیش‌نویس این قطعنامه اشاره کرد و گفت : «اسرائیل که خود کارنامه سیاهی در جنایت و تروریسم و نقض حقوق بشر دارد از بانیان این پیش‌نویس شده است

لاریجانی در حالی که با اظهارات مستدل و افشاگرانه خود سکوتی معنی دار را بر جلسه حکم‌فرما کرده بود این سوال جدی را مطرح کرد که به راستی ایران چه جنایتی مرتکب شده که این‌گونه موستوجب دشمنی و کینه‌توزی کشورهای غربی و از جمله آمریکاست؟ جرم ما این است که کپی دموکراسی امریکا نیستیم. ما نمی‌خواهیم مانند دموکراسی کشورهای غربی بشویم.

وی در بخش دیگری از این سخنرانی به بخش‌های از مفاد قطعنامه ضد ایرانی تحت عنوان وضعیت حقوق بشر در ایران اشاره کرد و گفت: «این پیش‌نویس به‌شدت غیرحرفه‌ای و پر از مسائل بی‌اساس و اتهامات غیرقابل اثبات و اظهارات شیطنت‌آمیز است.»

مشاور امور بین الملل رئیس قوه قضاییه خاطر نشان کرد کانادا خود را از بانیان این قطعنامه می‌داند اما اجازه بدهید که بگویم آمریکا اصلی‌ترین تهیه‌کننده این پیش نویس قطعنامه است.

وی افزود: «این متن هیچ ارتباطی با حقوق بشر و ارتقا آن ندارد، بلکه صرفا در خدمت همان سیاست‌های خصمانه و سلطه‌طلبانه امریکا علیه ایران است.»

لاریجانی اظهارداشت: «نماینده کانادا مدعی است که کشورش نگران نقض حقوق بشر در ایران است ولی این اعضای محترم آگاه هستند که زمانی که قطعنامه‌ای برای محکومیت اسرائیل در کشتار مردم بی‌گناه غزه در جریان بود همین کانادایی که نگران بشریت است به آن رای منفی داد. کدام نگرانی درباره حقوق بشر؟ چشم بستن روی کشته شدن صدها مرد و زن بی‌گناه فلسطینی در غزه؟»

دبیر ستاد حقوق بشر ایران گفت: «از ابتدا استاندارد دو گانه موجود در این پیش‌نویس نمایان بود. نماینده کانادا گفت که ایران حقوق اقلیت‌ها را رعایت نمی‌کند اما همه کسانی که در اینجا جمع شده‌اند می‌دانند که کانادا چه جنایت‌هایی در خصوص بومیان و اقلیت‌های کشور خود روا داشته است. چه کسی می‌تواند موضوع بومیان کانادا را فراموش کند؟»

وی افزود: «یکی از نشانه‌های غیرحرفه‌ای، شیطنت‌آمیز و بی‌اساس بودن این پیش نویس قطعنامه این است که اتهامات غیرقابل اثباتی در آن مطرح شده که ثابت کردن هر یک از آنها سال‌ها وقت لازم دارد.»

لاریجانی در ادامه گفت: «اجازه بدهید که مثالی برای شما بزنم لطفا توجه کنید. در پاراگراف دوم این پیش‌نویس آمده که ایران برای جرم محاربه که هیچ تعریف دقیقی ندارد و به معنی جنگ با خداست، حکم اعدام صادر می‌کند. آقایان و خانم‌ها همین ادعای بی‌اساس نشان می‌دهد که همه این‌ها یک فریب است.»

وی افزود: «این در حالی است که مفهوم محاربه هسته اصلی و قانونی مبارزه با تروریسم است که همه کشورها خود را موظف به انجام آن می‌دانند و این جای تعجب دارد که چگونه برخی از کشورها خودشان را محق می‌دانند که با نام جنگ با تروریسم به جنگ سراسری با سایر کشورها بروند اما جمهوری اسلامی ایران را که در خط مقدم مبارزه با تروریسم است زیر سوال ببرند.»

دبیر ستاد حقوق‌ بشر ایران گفت: «ناراحت‌کننده‌ترین قسمت آن، این حقیقت است که امریکا و اعضای نام‌آور اتحادیه اروپا اصلی‌ترین حامیان گروهک‌های تروریستی مخوف و خطرناک مانند منافقین (‌مجاهدین خلق)، پژاک و دارودسته ریگی هستند که همه نوع کمکی از امریکا فرانسه و المان دریافت می‌کنند.»

مشاور امور بین الملل رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: «رهبران این گروهک‌های تروریستی که مسئول کشتار صدها زن و مرد و کودک ایرانی هستند پیوسته با اعضای مجالس آمریکا، المان و فرانسه در ارتباط هستند و مهمتر از همه اینکه دولت‌های این کشورهای اروپایی چگونه بشردوستانی هستند که به آنها پناه می‌دهند و از آنها حمایت و پذیرایی می‌کنند.»

لاریجانی گفت: «یکی از دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی در 30 سال گذشته این بوده است که یک دموکراسی مبتنی بر عقلانیت اسلامی در این کشور پدید آورده است که اسباب پیشرفت جامعه ما را در همه ابعاد پدید آورده است.»

وی افزود: «این دستاوردها در کمتر از سه دهه ما را به یکی از بزرگترین دموکراسی‌های منطقه تبدیل کرده است. کشور ما هم اینک مانند خود کانادا توانایی غنی‌سازی سوخت برای رآکتور را پیدا کرده، ما یکی از کشورهایی شده‌ایم که توانایی راهیابی به فضا و قرار دادن ماهواره در مدار را به دست آورده است. این انقلاب ایران را به کشور شماره یک در بحث سلول‌های بنیادی و شبیه سازی تبدیل کرده است.»

دبیر ستاد حقوق بشر ایران در ادامه تشریح دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: «این انقلاب برای زنان ما تحصیلات عالیه به همراه آورده است به گونه‌ای که هم اینک بیش از 65 درصد از دانشجویان و دانشگاهیان ما را زنان تشکیل می‌دهند. همین دموکراسی بود که سبب شد بی‌سوادی از کشورمان ریشه‌کن شود. حال سوال این است که ما چه جنایتی مرتکب شده‌ایم؟ جرم ما این است که کپی دموکراسی امریکا نیستیم. ما نمی خواهیم مانند دموکراسی کشورهای غربی بشویم.»

وی سپس به بخشی از جملات شیطنت‌آمیز این پیش‌نویس قطعنامه اشاره و اظهارداشت: «چگونه است که اعتراضات در کشور ما از نظر شما دموکراسی را نابود می‌کند اما در کشورهای شما این طور نیست؟ اگر وجود اعتراض نشانه نبود دموکراسی است، پس این اعتراضات گسترده‌ای که ما هر روز در امریکا و انگلیس شاهد آن هستیم چیست؟ این اعتراضات گسترده‌ای که گاه و بی‌گاه در فرانسه روی می‌دهد و  تنها در یکی از آنها هزاران نفر دستگیر شدند و حتی عده‌ای کشته شدند چیست؟ هدف شما از این همه غوغا و آشوب چیست؟»

وی خاطرنشان کرد: «در همین اعتراضات بعد از انتخابات ریاست جمهوری با تحقیقات گسترده‌ای که از سوی دولت جمهوری اسلامی به عمل آمد بسیاری از حقایق روشن شد. اما غربی‌ها از این حقایق خرسند نشدند چرا که معلوم شد کشورهای غربی به شدت روی این اعتراضات سرمایه‌گذاری کرده بودند و حتی اموزش داده بودند و اردوگاه‌هایی را در کشورهای همسایه ما ایجاد کرده بودند تا به معترضان یاد بدهند که چگونه ساختمان‌ها را منفجر کنند، مکان‌های عمومی را آتش بزنند و چگونه مردم را تحریک کنند که علیه دولت ایران اعتراض و آشوب کنند.»

لاریجانی گفت: «ما دریافته‌ایم که آمریکا در این امر تنها نبوده بلکه دولت انگلیس، فرانسه و آلمان نیز در آن سهیم بوده‌اند. به عنوان مثال دولت انگلیس نه تنها از طریق رسانه‌ها علیه ایران تبلیغ می‌کرد بلکه به صورت عملی نیز در اعتراضات و اغتشاشات وارد شده بود. یک نکته غم‌انگیز اینکه یک مامور ام‌آی 6 انگلیس که من می‌توانم اسم او را افشا کنم، در یک روز دوشنبه به ایران می‌آید و در همان روز در یک خیابان خلوت ندا آقا سلطان این دختر مظلوم را می‌کشد و در همان روز به انگلیس بازمی‌گردد و موجی از فتنه و ابهام را در کشور ما می‌پراکند.»

وی افزود: «فرانسه نیز در این اغتشاشات دست داشته است. آنها کسانی را به دانشگاه‌های ما فرستادند تا به آنان یاد دهند که چگونه علیه دولت بشورند. ما اسناد و مدارک از جمله فیلم و عکس‌هایی در اختیار داریم که نشان می‌دهد نماینده پارلمان آلمان نیز در دامن زدن به اغتشاشات و فروکش نکردن آنها دخالت داشته است و ما همه این مدارک را می‌توانیم برای دولت آلمان ارسال کنیم.»

دبیر ستاد حقوق بشر ایران گفت: «این‌ها هیچ‌کدام نگران مسائل حقوق بشری نیستند و من می‌توانم برای هر پاراگراف این پیش‌نویس دلایلی بیاورم که این‌ها همه اهداف شیطنت‌آمیز سیاسی دارند و در جهت اهداف سلطه طلبانه امریکا تهیه شده‌اند.»

وی افزود: «الان کاملا معلوم است که بانیان این قطعنامه از این تحقیقات ناراحت هستند. من تنها چند نمونه مثال زدم تا این ریاکاری و نفاق این کشورهای غربی نسبت به ایران مشخص شود.»

مشاور امور بین الملل رئیس قوه قضاییه ایران گفت: «غربی‌ها از این عصبانی هستند که ایران نه تنها نمی‌خواهد یک کپی از دموکراسی امریکایی داشته باشد بلکه خودش یک نمونه منحصر به فرد دموکراسی خودش را ایجاد کرده است که بسیار موفق بوده و ایران را به آن مدارجی که اشاره کردم رسانده است.»

لاریجانی در پایان با اشاره به اینکه این پیش‌نویس قطعنامه بسیار خطرناک، غیرسالم و دارای استاندارد دوگانه است تاکید کرد: «در حالی‌که موارد عدیده نقض حقوق بشر در گوشه و کنار جهان به دست کشورهای غربی نادیده گرفته می‌شود ایران با وجود پیشرفت‌های اساسی در بخش‌های مختلفی از جمله در مسئله زنان، کودکان، بهداشت و درمان، آموزش، مهاجران و تعامل سازنده با نهادهای بین المللی بازهم هدف دشمنی و کینه‌توزی کشورهای غربی به رهبری آمریکا می‌شود.»

کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل، عصر پنجشنبه و با تاثیر از فشار و لابی سنگین کشورهای غربی، قطعنامه‌ای را علیه جمهوری اسلامی ایران با 80 رای از میان 192 عضو سازمان ملل به تصویب رساند. از میان 192 کشور عضو مجمع عمومی سازمان ملل 112 کشور به این قطعنامه رای منفی یا ممتنع دادند.
 
منبع: پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر