بروز مشکل امنیتی در گوگل باعث لو رفتن اطلاعات کاربران شد

بروز مشکل امنیتی در گوگل باعث لو رفتن اطلاعات کاربران شد
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۸

یک مشکل امنیتی در برنامه‌های گوگل باعث شد تصاویر و فیلم‌های کاربران این شرکت لو برود.

به گزارش گرداب، شرکت گوگل برای برخی از کاربران خود پیامی را ارسال کرده است مبنی بر این که ویدیو‌های ذخیره شده در حساب کاربری Google Photos آن‌ها به صورت تصادفی با دیگران به اشتراک گذاشته شده است. این جریان در اثر بروز یک مشکل در یکی دیگر از سرویس‌های این شرکت به وجود آمده است.

صاحب بزرگترین موتور جستجوی جهان اخیرا آغاز به ارسال ایمیل‌هایی به کاربران خود کرده است. در این ایمیل، گوگل توضیح داده است که یک باگ در یکی از سرویس‌های اینترنتی این شرکت باعث شده است که ویدیو‌ها و تصاویر برخی از کاربران در داده‌های دیگر کاربران برنامه Google Photos قابل دانلود باشند و در اختیار آنان قرار گیرد. این باگ امنیتی در سرویس Google Takeout به وجود آمده است. سخنگوی شرکت گوگل در گفتگویی با ۹to۵Google درباره این حادثه اتفاقی صحبت کرده است. وی در این گفتگو اشاره کرده است که Google Photos شامل چت‌های شخصی کاربران در این سرویس است و فیس‌بوک دارای ابزاری است که به کاربران اجازه می‌دهد از این سرویس تصاویر خود را در این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارند. همچنین این بهترین راه برای داشتن بک‌آپ تصاویر روی حافظه گوشی است.

سخنگوی شرکت گوگل در این مصاحبه گفته است که شرکت گوگل در تلاش است تا کاربران سرویس Google Photos را درباره اشکالی که در سرویس‌های Google Takeout رخ داده است مطلع کند. اشکال به وجد آمده باعث شده است اطلاعاتی که کاربران Google Photos از تاریخ ۲۱ نوامبر تا ۲۵ نوامبر در این سرویس اکسپورت کرده‌اند، تصاویر یا فیلم‌هایی را دریافت کنند که متعلق به آن‌ها نیست. سخنگوی شرکت گوگل اعلام کرده است که این شرکت مشکل به وجود آمده را برطرف کرده است و تلاش خود را می‌کند تا دوباره چنین مشکلی به وجود نیاید.