نقش چشمگیر شبکه ملی اطلاعات در شکست ویروس کرونا

نقش چشمگیر شبکه ملی اطلاعات در شکست ویروس کرونا
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۸

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور از نقش چشمگیر فضای مجازی و اهمیت شبکه ملی اطلاعات در مواجهه، کنترل شیوع و شکست مشکلات جهانی همچون ویروس کرونا در کشور خبر داد.

به گزارش گرداب، سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی و رئیس مرکزملی فضای مجازی کشور از نقش چشمگیر فضای مجازی و اهمیت شبکه ملی اطلاعات در مواجهه، کنترل شیوع و شکست مشکلات جهانی همچون ویروس کرونا در کشور خبر داد.

وی افزود: مردم با برقراری ارتباطات و تعاملات خود بر بستر شبکه ملی اطلاعات و بهره مندی از فرصت های فضای مجازی برای مقابله و کنترل ویروس جهانی کرونا نشان دادند که می توان از این فضا برای کاهش ارتباط مستقیم و تعامل چهره به چهره انسان ها برای رفع نیازهای فردی استفاده بهینه کرد.

وی با اشاره به این که فضای مجازی زندگی بشر امروز را متحول کرده و به جهانی شدن کمک کرده است، گفت: در جهانی شدن شاهد فراگیری مسائلی جدیدی همچون ویروس کرونا هستیم و بر همین اساس لازمه عصر امروز آگاهی و آمادگی برای مواجهه با این مسائل است.

 فیروزآبادی تاکید کرد: برای مقابله با بیماری های مسری دنیای امروز می توان از قابلیت های فضای مجازی به خوبی بهره برد و در همین راستا باید آنچه که این فضای را شکل می دهد شامل شبکه ملی اطلاعات، سکوها(پلت فرم) و برنامه های موبایل در کشور متناسب برای رفع نیاز مردم ساماندهی شوند تا در شرایط بحرانی کارآمد باشند.

وی با بیان این که ارتباطات مجازی شکل جدیدی از ارتباط اقتصادی، پولی، آموزش و دورکاری را بدون اتصال و تماس ایجادکرده است، تصریح کرد: می توان با تجزیه و تحلیل مطالب فضای مجازی که به صورت تعاملی بین کاربران درشبکه ها و رسانه های اجتماعی برقرار است، از مشکلات موجود برای مقابله با این بیماری درکشور مطلع شد و در جهت رفع این اشکالات عمل و همچنین از ایده ها و پیشنهادات همه مردم حتی در قالب مطالب طنز درنحوه مبارزه و کنترل این بیماری استفاده کرد.

 فیروزآبادی با اشاره به اینکه در سال های اخیر شاهد ضریب نفوذ مناسب شبکه های اجتماعی داخلی در کشور بوده و همین امر باعث شده آموزش های مناسب و اخبار صحیح از منابع رسمی در اختیار آنها قرار گیرد، گفت: امیدوارم بتوانیم از بانک های بزرگ اطلاعاتی کشور که در آنها نحوه و مقابله انتشار این ویروس قابل ساماندهی است بهره برده و تشخیص، مقابله وکنترل این بیماری و حتی مشابه آن در آینده گسترش یابد و بتوانیم در سال های آتی در سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری برای تشکیل شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی کشور شاهد اخبار بهتری در کشور و فضای مثبت تری برای نوید پروژه های جدید در این حوزه که باعث پایداری، توسعه و استقلال کشور است باشیم و استقلال کشور را درحوزه فضای مجازی اعلام کنیم.