کیفیت سرویس های پخش ویدئوی آنلاین قربانی مصرف بالای اینترنت شد

کیفیت سرویس های پخش ویدئوی آنلاین قربانی مصرف بالای اینترنت شد
تاریخ انتشار : ۰۵ فروردين ۱۳۹۹

خانه نشینی میلیون‌ها آمریکایی و اروپایی به علت شیوع ویروس کرونا باعث افزایش شدید استفاده از سرویس‌های پخش ویدئوی آنلاین یا استریم شده و شرکت‌ها هم به ناچار کیفیت خدمات خود را کاهش داده اند.

به گزارش گرداب، نتفلیکس، آمازون، اپل، یوتیوب و برخی دیگر از ارائه دهندگان آمریکایی این خدمات به طور رسمی اذعان کرده‌اند که با افزایش شدید مصرف اینترنت دیگر نمی‌توانند خدمات استریم خود را با کیفیت بالا ارائه کنند و چاره‌ای جز کاهش حجم فیلم‌ها و فایل‌های ویدئویی باقی نمانده است.

کاهش کیفیت این خدمات محدود به آمریکا نیست و در تمامی کشورهای اروپایی نیز اعمال شده است. در عین حال شرکت‌های سرویس دهنده آمریکایی از مذاکره با اپراتورهای مختلف در سراسر جهان برای مدیریت بهتر پهنای باند اینترنت خبر داده‌اند تا تعداد بیشتری از مردم که به علت شیوع کرونا در منازل خود به سر می‌برند، بتوانند از خدمات استریم استفاده کنند.

آمازون ضمن تأیید خبر کاهش کیفیت خدمات استریم خود اعلام کرده که شرایط را در نقاط مختلف جهان زیر نظر دارد تا مشکلات احتمالی را به همین شیوه برطرف کند. خدمات استریم آمازون موسوم به پرایم در سراسر جهان بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر دارد و در بیش از ۲۰۰ کشور در دسترس است.

اپل هم کیفیت خدمات استریم اپل تی وی پلاس خود را در اروپا کاهش داده تا بتواند درخواست‌های زیاد مردم برای مشاهده فیلم و سریال را مدیریت کند. در عین حال برخی کاربران با حضور در شبکه‌های اجتماعی نسبت به این موضوع اظهار نارضایتی کرده و می‌گویند شرکت‌های فناوری آمریکایی باید از قبل تمهیداتی را برای جلوگیری از کاهش کیفیت خدمات خود می‌اندیشیدند.