محرومیت ۴۶۳ میلیون دانش‌آموز از آموزش آنلاین

محرومیت ۴۶۳ میلیون دانش‌آموز از آموزش آنلاین
تاریخ انتشار : ۰۱ دی ۱۳۹۹

شیوع ویروس کرونا درحالی ادامه دارد که نیمی از مدارس جهان همچنان تعطیل هستند و دانش‌آموزان از طریق آموزش آنلاین دروس خود را فرا می‌گیرند.

به گزارش گرداب، بحث درمورد اینکه آیا کلاس‌های حضوری گزینه‌ای ایمن و معقول در برابر بیماری همه‌گیر COVID-۱۹ است یا خیر ادامه دارد. درحالی‌که طرفداران بازگشت به مدرسه، به محدودیت‌های یادگیری از راه دور اشاره می‌کنند، دیگران می‌ترسند که خطر گردهم آمدن دانش‌آموزان در کلاس‌هایی که تهویه هوای بسیار بدی دارد بیش از مزایای کلاس‌های حضوری باشد.

در این میان طبق گزارش اخیر یونیسف، حداقل ۴۶۳ میلیون دانش‌آموز در سراسر جهان به برنامه‌های یادگیری آنلاین دسترسی ندارند، زیرا تجهیزات یا زیرساخت‌های لازم برای آنها فراهم نیست.

همچنین طبق این گزارش، همان‌طور که در تصویر زیر مشخص است نیمی از مدارس جهان در تعطیلی کامل به سر می‌برند. (مناطق آبی مدارس باز هستند. مناطق سبز به‌طور کامل تعطیل و در مناطق نارنجی برخی مدارس باز و برخی تعطیل هستند)

در سطح جهان، حداقل ۳۱ درصد از دانش‌آموزان مدارس ابتدایی تا متوسطه به دلیل عدم سیاست‌های پشتیبانی از آموزش آنلاین و یا کمبود تجهیزات خانگی موردنیاز برای دریافت آموزش آنلاین، نمی‌توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.