آذری جهرمی

محرومیت ارتباطی سیستان و بلوچستان تا اردیبهشت ۱۴۰۰ برطرف می‌شود

محرومیت ارتباطی سیستان و بلوچستان تا اردیبهشت ۱۴۰۰ برطرف می‌شود
تاریخ انتشار : ۰۸ دی ۱۳۹۹

وزیر ارتباطات گفت: با یک برنامه عملیاتی تا ۱۰ روز آینده ۱۲۰۰ روستای استان به اینترنت متصل می‌شوند و تا اردیبهشت ۱۴۰۰ هم کل محرومیت ارتباطی استان برطرف می‌شود.

به گزارش گرداب، محمدجواد آذری جهرمی در آغازین روز سفر ده روزه خود به سیستان و بلوچستان گفت: همانطور که در لایو اینستاگرام قول دادم برای برطرف شدن محرومیت ارتباطی استان به مدت 10 روز در استان حضور خواهم داشت.

وی افزود: بعد از پایان سفرهم نیز یکی از معاونان وزارت‌خانه تا اردیبهشت 1400 در استان حضور خواهد داشت تا عملیاتی و میدانی محرومیت‌های ارتباطی استان برطرف شود.

وزیر ارتباطات و فناروی اطلاعات تصریح کرد: سه تیم عملیاتی همزمان با سفر در سه نقطه استان شامل نوار ساحلی، منطقه بلوچستان و منطقه سیستان حضور خواهند داشت و تا ده روز آینده 1200 روستای فاقد اینترنت را به شبکه متصل خواهند کرد.

آذری جهرمی ادامه داد: اکنون از مجموع سه‌هزار و 442 روستای بالای 20 خانوار در استان سیستان و بلوچستان، 2 هزار و 126 روستا به وسیله ایرانسل به شبکه ملی اطلاعات، 763 روستا نیز توسط همراه اول و یک‌هزار و 968 روستا هم به وسیله خود وزارت ارتباطات و با کمک پیمانکار روستایی خود یعنی های‌وب به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند؛ در مجموع بیش از دو هزار 512 روستای این استان به اینترنت دسترسی دارند.

وی با بیان اینکه این جمعیت ممکن است با کمک ADSL ، همراه اول، ایرانسل و های‌وب به اینترنت دسترسی داشته باشند، افزود: ارتباطات روستایی خانگی در استان سیستان و بلوچستان مطلوب نیست.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات ایران فقط در 286 روستا تلفن خانگی سیمی ارائه می‌کند، البته خدمات بی‌سیمی و تلفن خانگی بی‌سیم در یک‌هزار و 164 روستا وجود دارد که روی این بستر امکان دریافت اینترنت وجود ندارد.فقط 286 روستا اینترنت خانگی دارند و این آمار شرکت مخابرات ایران است.