شرکت امنیت سایبری قربانی هک پیشرفته شد

شرکت امنیت سایبری قربانی هک پیشرفته شد
تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۹

شرکت امنیت سایبری "سونیک وال" قربانی حمله هماهنگی شد که از سوی هکرهای بسیار پیشرفته برای نفوذ به سیستمهای داخلی این شرکت انجام گرفت.

به گزارش گرداب، این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد حفره های امنیتی دو محصول به کاربران دسترسی از راه دور به منابع داخلی این شرکت فراهم کردند.

هکرها از حفره امنیتی جدیدی که در برخی از محصولات دسترسی از راه دور "سونیک وال" به تازگی کشف شده بود، بهره برداری کردند.

هنوز معلوم نیست که آیا رخنه به "سونیک وال" توسط هکرهای مظنون روسی انجام گرفته که در حمله اخیر به سازمانهای دولتی و شرکتهای خصوصی آمریکایی از جمله شرکتهای امنیت سایبری دست داشته اند یا خیر. شناسایی اولیه این حمله در دسامبر نشان داد که هکرها با استفاده از نرم افزار شرکت "سولار ویندز" توانسته بودند رخنه کنند.

حداکثر ۱۸ هزار مشتری "سولار ویندز" آپدیت آلوده به کد مخرب را برای نرم افزار مدیریت شبکه اوریون این شرکت دریافت کرده اند با این حال تصور می رود هکرها حملات بیشتر را علیه نهادهای کمتری انجام داده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هکرها از متودهای دیگری برای نفوذ به شبکه های رایانه شرکتها و سازمانها استفاده کرده اند که اخیرا شناسایی شده اند. به عنوان مثال شرکت امنیت سایبری "میلواربایت" در ۱۹ ژانویه اعلام کرد این شرکت توسط هکرهای مظنون روسی با استفاده از اپلیکیشنهایی که دسترسی ویژه به محیطهای آفیس ۳۶۵ و آزور مایکروسافت داشتند، هدف قرار گرفته است.