Gerdab.IR | گرداب

توییتر در ترکیه نهاد حقوقی تاسیس می‌کند

توییتر در ترکیه نهاد حقوقی تاسیس می‌کند
تاریخ انتشار : ۱۱ فروردين ۱۴۰۰

توییتر در تلاش است خود را با قوانین جدید ترکیه منطبق کند.

توییتر در ترکیه نهاد حقوقی تاسیس می‌کند

به گزارش گرداب، در صورت عدم تبعیت شبکه‌های اجتماعی از این قوانین، پهنای باند اختصاص یافته به آن‌ها توسط دولت ترکیه کاهش می‌یابد، تا حدی که دسترسی به شبکه‌های یادشده و استفاده از آن‌ها ناممکن می‌شود.

ترکیه قوانین تازه‌ای را برای صدور اجازه تداوم فعالیت شبکه‌های اجتماعی به تصویب رسانده که به موجب آن‌ها شبکه‌های اجتماعی دارای بیش از یک میلیون کاربر باید داده‌های کاربران ترکیه‌ای را در همین کشور ذخیره کنند.

بر اساس قوانین یادشده شرکت‌های فناوری و اینترنتی باید یک نماینده رسمی در ترکیه معرفی کنند و وی باید پاسخگوی درخواست‌ها برای حذف محتوایی که حریم شخصی را نقض کند، باشد.

این درخواست‌ها باید ظرف ۴۸ ساعت مورد رسیدگی قرار بگیرند و اگر شبکه‌های اجتماعی یادشده از تبعیت از قوانین مذکور خودداری کنند، هم جریمه می‌شوند و هم ارسال تبلیغات برای نمایش در آن‌ها ممنوع خواهد شد و در نهایت پهنای باند اختصاص یافته به آن‌ها کاهش می‌یابد، تا حدی که دسترسی به شبکه‌های یادشده و استفاده از آن‌ها ناممکن می‌شود.

توییتر با صدور بیانیه‌ای در این زمینه از تعهد خود به حفاظت از داده‌ها و دیدگاه‌های مردم ترکیه که کاربر توییتر هستند، خبر داده و افزوده که عملکرد این شرکت در ترکیه در زمینه ارائه اطلاعات به دولت و قوه قضاییه کماکان شفاف باقی می‌ماند.

بی توجهی یوتیوب، فیس بوک، توییتر و تیک تاک به قوانین مذکور در سال ۲۰۲۰ موجب شد که هر یک از آن‌ها ۵.۱ میلیون دلار جریمه شوند و از آن زمان تاکنون فیس بوک، تیک تاک و یوتیوب نمایندگان محلی خود را در ترکیه معرفی کرده اند و توییتر هم به این جمع پیوسته است.