Gerdab.IR | گرداب

سازمان اطلاعاتی استرالیا: شبکه‌های اجتماعی مامن تروریست‌ها شده اند

سازمان اطلاعاتی استرالیا: شبکه‌های اجتماعی مامن تروریست‌ها شده اند
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۰

مایک برگس رئیس سازمان اطلاعاتی استرالیا با حمله شدید به شبکه‌های اجتماعی آمریکایی آن‌ها را متهم به تبدیل شدن به مامنی مناسب برای تروریست‌ها و جاسوسان کرد.

به گزارش گرداب، وی هشدار داد که دشمنان استرالیا و برخی از بدترین افراد در جامعه استرالیا از شبکه‌های اجتماعی استفاده‌های نامناسب می‌کنند.

وی در این زمینه تصریح کرد: شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌های فناوری از طریق استفاده از ابزار رمزگذاری، محلی امن برای تروریست‌ها و جاسوسان ایجاد کرده اند. آن‌ها حجم زیادی از اطلاعات شخصی کاربران را جمع آوری می‌کنند و بدون آنکه نظارتی بر آن‌ها باشد این اطلاعات را به فروش می‌رسانند و باید برای حفظ حریم شخصی افراد در مورد عملکرد آن‌ها تحقیقات ضدتروریستی انجام شود.

او ادامه داد: رمزگذاری داده‌ها می‌تواند یک نیروی اساسی موثر در جامعه باشد و ما باید بتوانیم به صورت آنلاین و با اعتماد خرید کنیم، به خدمات بانکی دسترسی داشته باشیم و تبادل داده کنیم. اما امکان سوءاستفاده از رمزگذاری وجود دارد. تروریست‌ها و جاسوسان از رمزگذاری بهره می‌گیرند و باید کاری کنیم که از آن برای تهدید استرالیا استفاده نشود.

وی همچنین از تخصیص بودجه به سازمان اطلاعاتی استرالیا موسوم به ASIO برای ارتقای توانایی هایش در حوزه تحلیل داده، یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی خبر داد.