Gerdab.IR | گرداب

چراغ سبز هند به تحقیقات ضد انحصاری علیه غول‌های تجارت آمریکا

چراغ سبز هند به تحقیقات ضد انحصاری علیه غول‌های تجارت آمریکا
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۴۰۰

دیوان عالی هند درخواست غول‌های تجارت الکترونیکی آمریکا برای متوقف کردن تحقیقات را رد کرد.

به گزارش گرداب، دیوان عالی هند طی حکمی اعلام کرد که تحقیقات ضد انحصاری در مورد شیوه‌های تجاری شرکت‌های آمریکایی آمازون Amazon و فلیپکارت Flipkart که متعلق به شرکت والمارت Walmart می‌باشد، باید ادامه یابد و درخواست این غول‌های تجارت الکترونیکی برای متوقف کردن تحقیقات را رد کرد.

رامانا، رئیس دادگستری هند که سرپرستی یک هیئت سه نفره قضایی را بر عهده دارد، طی اظهاراتی گفت: ما انتظار داریم سازمان‌های بزرگی مانند آمازون و فلیپکارت برای تحقیقات و شفافیت داوطلب شوند.

وی افزود: ما چنین انتظاری داریم و شما حتی نمی‌خواهید (یک بررسی) انجام شود. شما باید تسلیم شوید و باید تحقیقات انجام شود.

این حکم یک عقب گرد نظارتی دیگر برای خرده فروشان آنلاین که در بزرگترین بازار مصرف کننده جهان کار می‌کنند، محسوب می‌شود.

بر اساس این گزارش، دادگاه عالی ایالت کارناتاکا در جنوب هند، ماه گذشته دادخواست تجدیدنظر درباره اقدامات ضد رقابتی این دو شرکت فناوری آمریکایی را رد کرد.

تحقیقات کمیسیون رقابت هند (CCI) در سال گذشته پس از ادعای گروهی از خرده فروشان محلی مبنی بر اینکه غول‌های خرده فروشی آنلاین فروشندگان منتخب را در پلتفرم‌های خود تبلیغ می‌کنند و با ارائه تخفیف‌های بالا رقابت را از بین می‌برند، آغاز شد.

این در حالی است که هر دو شرکت آمازون و فلیپکارت این اتهامات را رد کرده و اعلام کرده اند که هیچ اشتباهی مرتکب نشده اند.

پرونده آمازون و فلیپکارت آخرین تلاش‌های دهلی نو برای تشدید مقررات و نظارت بر خرده فروشان آنلاین محسوب می‌شود. هدف مقامات هند این است که با شرکت‌هایی که با ایجاد ساختار‌های تجاری پیچیده قوانین این کشور را دور می‌زنند و شرکت‌های کوچک محلی را در این راه از بین می‌برند، برخورد کنند.