Gerdab.IR | گرداب

افزایش حملات سایبری به سازمان‌ها در طول شیوع کووید-۱۹

افزایش حملات سایبری به سازمان‌ها در طول شیوع کووید-۱۹
تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۴۰۰

بر اساس مطالعات جدید انجام شده، از هر پنج سازمان، حداقل چهار سازمان (۸۱%) با افزایش تهدیدات سایبری در طول شیوع کووید-۱۹ روبرو بوده‌اند.

به گزارش گرداب - بر اساس پیش‌بینی‌ها، احتمالا حوزه‌های تجارت الکترونیک و خرده فروشی‌ها با بیش‌ترین تهدید روبرو خواهند شد، زیرا در دوران تعطیلات، مردم بیش‌تر به صورت آنلاین خرید می‌کنند.

از ۱۴۵۱ متخصص آی‌تی و مدیران کسب و کار‌های مختلف از سراسر جهان، نظرسنجی‌ای انجام گرفت و مشخص شد که تقریبا نیمی (۴۳%) از آن‌ها با مشکلات سایبری دست و پنجه نرم کرده‌اند. بعضی از سازمان‌ها حدود صد هزار دلار خسارت دیده بودند. علی رغم افزایش تهدیدات سایبری، ۲۴% از شرکت‌کنندگان اعلام کردند که بودجه‌ی بخش فناوری و امنیت سایبری کاهش پیدا کرده است.

با توجه به این که تعطیلات پایان سال میلادی در راه است، بعضی از سازمان‌ها نگران مسائل امنیتی هستند. علی‌رغم این که انتظار می‌رود تا بسیاری از صنایع با افزایش تقاضا برای کالا و خدمات روبرو شوند، سه چهارم از سازمان‌ها اعلام کردند که به دنبال ایجاد تیم امنیتی تمام وقت در دوران تعطیلات هستند.

علاوه بر این، ۷۳% از پاسخ‌دهندگان پیش‌بینی می‌کنند که حداقل نیمی از کارمندان سازمان در طول تعطیلات، از راه دور کار کنند که در این صورت، سازمان در برابر حملات سایبری آسیب پذیرتر می‌شود.

بر اساس پیش‌بینی‌ها، احتمالا حوزه‌های تجارت الکترونیک و خرده فروشی‌ها با بیش‌ترین تهدید روبرو خواهند شد، زیرا در دوران تعطیلات، مردم بیش‌تر به صورت آنلاین خرید می‌کنند. روش‌های حمله سایبری متداول شامل دستکاری اطلاعات پرداختی و فضای ابری و انواع مختلف کلاهبرداری از خرده فروشی‌هاست. علاوه‌بر این‌ها با توجه به بحران زنجیره تأمین ایجاد شده در انگلیس، زیرساخت‌ها ضعیف و آسیب‌پذیر شده‌اند و مجرمان سایبری به راحتی می‌توانند از آن سوءاستفاده کنند.

فابین رچ، یکی از مدیران شرکت مک‌آفی، تأکید کرد که کسب و کار‌ها باید از یافته‌های این نظرسنجی استفاده کنند تا در دوران تعطیلات، اقدامات امنیتی مناسب را در پیش گرفته و مورد حمله سایبری قرار نگیرند.

منبع:
infosecurity-magazine