Gerdab.IR | گرداب

وزیر ارتباطات: ۴ هزار روستا فاقد ارتباطات و ۳۶۰۰ روستا با ارتباط ناقص داریم

وزیر ارتباطات: ۴ هزار روستا فاقد ارتباطات و ۳۶۰۰ روستا با ارتباط ناقص داریم
تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۴۰۰

وزیر ارتباطات گفت: از ابتدای استقرار دولت سیزدهم ۶۲۶ روستا به شبکه ارتباطی متصل شده و این تلاش با اتصال ۶۴۰ روستای دیگر تا پایان سال ادامه می‌یابد.

به گزارش گرداب، عیسی زارع پور در اینستاگرام نوشت: وقتی در مجلس شورای اسلامی و در محضر نمایندگان مردم قول دادم که تا پایان سال ۱۴۰۱ تمام روستا‌های کشور (البته روستا‌های بالای ۲۰ خانوار) به شبکه ارتباطات پایدار و پرسرعت متصل خواهند شد، تصورم این بود که بر اساس گزارش‌های موجود حدود ۴ هزار روستا از میان بیش از ۴۰ هزار روستا هنوز فاقد ارتباط هستند یا ارتباط بی‌کیفیت دارند.

وی ادامه داد:، اما با بررسی دقیق‌تر روشن شد که حدود ۷۶۰۰ روستا (۴۰۰۰ روستای فاقد هرگونه ارتباطات و ۳۶۰۰ روستای با ارتباط ناقص یا بدون کیفیت) هستند. این روستا‌ها هم عمدتاً در مناطق دور و صعب‌العبور قرار دارند که هزینه و زحمت برقراری ارتباطات در آن‌ها چند برابر حالت عادی است.

زارع پور گفت: با این همه، برای تکمیل ارتباطات تمام روستا‌های کشورمان تا پایان ۱۴۰۱ مصمم هستیم و پیشرفت این پروژه را به صورت دوره‌ای به اطلاع مردم عزیزمان می‌رسانیم.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: از ابتدای استقرار دولت سیزدهم تا کنون با تلاش و پیگیری شبانه‌روزی همکارانم ۶۲۶ روستا به شبکه ارتباطی متصل شده‌اند و این تلاش با اتصال ۶۴۰ روستای دیگر تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

به گفته وی، در طول یک هفته گذشته، ۳۳ روستا در استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خوزستان، لرستان، کردستان، کرمانشاه، مرکزی، سیستان و بلوچستان، کرمان و اردبیل به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند. سرعت کار با تأمین تجهیزات و اعتبارات لازم انشالله بیشتر هم خواهد شد.