Gerdab.IR | گرداب

سرقت بیش از ۳۲۰ میلیون دلار رمزارز توسط هکر‌ها

سرقت بیش از ۳۲۰ میلیون دلار رمزارز توسط هکر‌ها
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌هایی که بلاک چین‌های اتریوم و سولانا را به هم متصل می‌کند، اخیراً قربانی یک حمله هکری شد.

به گزارش گرداب، یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌هایی که بلاک چین‌های اتریوم و سولانا را به هم متصل می‌کند، اخیراً قربانی یک حمله هکری شد که در پی آن بیش از ۳۲۰ میلیون دلار رمزارز به سرقت رفت.

توسعه‌دهندگان پلتفرم Wormhole این دزدی را در حساب توییتر خود تأیید و اعلام کردند که این شبکه در حال حاضر از کار افتاده و تیم این شرکت در حال بررسی یک سوء استفاده بالقوه است. وب سایت رسمی این شرکت نیز اعلام کرد که پورتال به طور موقت در دسترس نیست.

سایت Wormhole شبکه‌ای است که به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن‌های غیر قابل تعویض خود را بین سولانا Solana و اتریوم جابجا کنند.

دارندگان رمزارز‌ها به طور معمول فقط در یک بلاک چین فعالیت نمی‌کنند، بنابراین برخی پلتفرم‌ها پل‌های زنجیره‌ای بین رمزارز‌ها ایجاد کرده‌اند تا به کاربران اجازه دهند دارایی‌های دیجیتال خود را از یک زنجیره به زنجیره دیگر منتقل کنند.

این دومین سوء استفاده بزرگ در بخش رمزارز محسوب می‌شود و تا کنون بزرگترین حمله به بازار سولانا است. این رمز ارز به طور فزاینده‌ای در بازار رمز ارز توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) مورد توجه قرار گرفته است.

شبکه خبری سی ان بی سی CNBC به نقل از یکی از بنیانگذاران شرکت امنیت سایبری سرتیک CertiK گفت: هک ۳۲۰ میلیون دلاری در Wormhole Bridge روند رو به رشد حملات علیه پلتفرم‌های بلاک چین را برجسته می‌کند. این حمله زنگ خطر در مورد امنیت بلاک چین را به صدا در آورده است.

پلتفرم‌های ارز‌های دیجیتال در سال‌های اخیر هدف چندین حمله هکری با ارزش بسیار بالا قرار گرفته‌اند. در ماه اوت، شبکه پلی Poly Network مورد حمله بزرگی قرار گرفت که در آن هکر بیش از ۶۰۰ میلیون دلار توکن به سرقت برد.