Gerdab.IR | گرداب

هلند باز هم اپل را جریمه کرد

هلند باز هم اپل را جریمه کرد
تاریخ انتشار : ۰۳ اسفند ۱۴۰۰

ناظر آنتی تراست هلند برای پنجمین بار جریمه‌ای ۵ میلیون یورویی (معادل ۵.۷ میلیون دلار) برای اپل وضع کرد.

به گزارش گرداب و به نقل از رویترز، این پنجمین جریمه هفتگی متوالی است که مرجع مصرف کنندگان و بازار‌های هلند به دلیل فراهم نکردن دسترسی به روش‌های پرداخت خارج از اپ استور برای اپلیکیشن‌های دوست یابی برای اپل تعیین کرده است.

این ناظر آنتی تراست اعلام کرد اپل از موقعیت برتر خود در بازار سواستفاده می‌کند و اجازه نمی‌دهد توسعه دهندگان نرم افزار دوستیابی در هلند از روش‌های پرداخت جایگزین استفاده کنند.

مرجع مصرف کنندگان و بازار‌های هلند تا ۱۵ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی به اپل مهلت داده بود تا تغییراتی در اپ استور ایجاد کند و به اپلیکیشن‌های دوستیابی اجازه دهد از روش‌های جایگزین پرداخت در اپ استور استفاده کنند. اما اپل در این مهلت اقدامات لازم را انجام داد و از آن زمان هر هفته با جریمه‌ای ۵ میلیون یورویی روبرو شده است.

این ناظر اعلام کرد شرکت آمریکایی هفته گذشته هیچ پیشنهاد جدیدی برای پیروی از دستوراتش ارائه نکرده است. در بیانیه آن آمده است: ما به طور واضح برای اپل توضیح دادیم برای پیروی از دستورات چه کاری باید انجام دهند. اما تاکنون آن‌ها هیچ پیشنهاد جدی در این زمینه انجام نداده‌اند.

طبق قوانین اپ استور اپل، توسعه دهندگان اپلیکیشن باید از سیستم پرداخت آن استفاده کنند و کمیسیونی ۳۰ درصدی از آن‌ها دریافت می‌کنند.