Gerdab.IR | گرداب

توصیه مایکروسافت به کاربران درباره نصب ویندوز ۱۱

توصیه مایکروسافت به کاربران درباره نصب ویندوز ۱۱
تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

مایکروسافت به کاربران ویندوز ۱۱ هشدار داد که سیستم عامل را روی سخت افزار‌های پشتیبانی نشده نصب نکنند.

به گزارش گرداب، مایکروسافت در حال حاضر در حال آزمایش دو روش جدید است تا به کاربرانی که ویندوز ۱۱ را روی سخت افزار پشتیبانی نشده نصب کرده اند، هشدار دهد. در آخرین ساختار‌های آزمایشی ویندوز ۱۱، یک واترمارک جدید در والپیپر دسکتاپ به همراه هشداری مشابه در صفحه پایین اپلیکیشن تنظیمات ظاهر شده است.

به گزارش theverge، اگر نسخه آزمایشی روی سخت‌افزار پشتیبانی نشده اجرا شود، واترمارک دسکتاپ به سادگی بیان می‌کند "نیاز‌های سیستم برآورده نشده‌اند" و در کنار شماره ساختی ظاهر می‌شود که فقط در نسخه‌های ارزیابی یا پیش انتشار ویندوز نشان داده می‌شود. این موضوع شبیه به واترمارک نیمه شفافی است که اگر سیستم عامل را فعال نکرده باشید، در ویندوز ظاهر می‌شود.

کاربر توئیتر آلباکور برای اولین بار هشدار تنظیمات را در اوایل این ماه مشبا این حال، مشخص نیست که آیا مایکروسافت قصد دارد این هشدار تصویر زمینه دسکتاپ را به طور گسترده فعال کند یا خیر.

این سازنده نرم افزار اخیراً فاش کرده که افزوده‌های جدیدی را در ویندوز ۱۱ آزمایش خواهد کرد که ممکن است برش نهایی را نداشته باشند. با این حال، این هشدار‌های جدید نشانه‌ای هستند که نشان می‌دهد مایکروسافت می‌خواهد نحوه نمایش ویندوز ۱۱ در سخت‌افزار پشتیبانی نشده را تغییر دهد.

حداقل الزامات سخت افزاری مایکروسافت برای ویندوز ۱۱ بحث برانگیز بوده، به خصوص که این سیستم عامل تنها به طور رسمی از CPU‌های Intel ۸ th Gen Coffee Lake یا Zen+ و Zen ۲ و بالاتر پشتیبانی می‌کند. این حرکت میلیون‌ها رایانه شخصی را پشت سر گذاشت، اما یک راه آسان برای دور زدن این محدودیت و نصب ویندوز ۱۱ وجود دارد. اکنون هرکسی که از این راه‌حل استفاده کرده ممکن است این هشدار‌ها را در به روز رسانی‌های بعدی ویندوز ۱۱ ببیاهده کرد.