Gerdab.IR | گرداب

توهین به حضرت‌مسیح(ع) در آمریکا

تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۸۹

یک کتاب درسی در آمریکا، در بخشی از متن خود حضرت مسیح(ع) را فردی به شدت میگسار و در عین حال سوسیالیست معرفی کرده است!

به گزارش گرداب، والدین دانش‌آموزان یک دبیرستان در نیوهمشایر آمریکا، به خاطر تعبیر نامناسب یکی از کتاب‌های درسی درباره حضرت عیسی(ع) به مسئولان مدرسه اعتراض کردند و خواهان حذف آن از متون درسی شدند.

در همین ارتباط فاکس نیوز عنوان کرده، والدین دانش‌آموزان مدرسه بلفورد در نیوهمشایر می‌گویند کتاب درسی دانش‌آموزان، این پیامبر الهی را فردی به شدت میگسار و در عین حال سوسیالیست معرفی کرده است!

توجه والدین دبیرستان آمریکایی بلفورد بعد از آن به این کتاب جلب شد که یک دانش‌آموز 16 ساله به نام جوردن هندرسون، آن عباراتی را که درباره مسیح(ع) در این کتاب آمده، به والدینش نشان داد و آنها نیز این کتاب را به مدرسه برده و به عبارات آن اعتراض کردند.

پدر جوردن می‌گوید: «ما در دبیرستان بلفورد نیازی به این جور کتاب‌ها نداریم. با این وجود مسئولین مدرسه بلفورد می‌گویند که نمی‌توان درباره یک کتاب فقط بر اساس کلمات محدود قضاوت کرد!»

"تیم مایس" مدیر مدرسه، بعد از اعتراض والدین آمریکایی یک کمیته 6 نفره تشکیل داد تا کتاب را با دقت بیشتری بررسی کنند. این کمیته نهایتا به این نتیجه رسید که می‌توان متن دیگری برای دانش‌آموزان این مقطع در نظر گرفت. آنها معتقدند حذف این بخش از کتاب درست نیست.

والدین جوردن هندلسون در اعتراض به تدریس این کتاب، فرزندشان را از مدرسه خارج کرده‌اند و او اکنون در خانه درس می‌خواند.
 
منبع: شبکه ایران