Gerdab.IR | گرداب

وعده وزیر ارتباطات برای راه‌اندازی شبکه پرسرعت و با کیفیت برای همه منازل و کسب‌و‌کار‌ها

وعده وزیر ارتباطات برای راه‌اندازی شبکه پرسرعت و با کیفیت برای همه منازل و کسب‌و‌کار‌ها
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۴۰۰

وزیر ارتباطات گفت: این وزارتخانه به دنبال راه‌اندازی شبکه پرسرعت و با کیفیت ارتباطی، مبتنی بر فیبر نوری، در سراسر کشور و برای همه منازل و کسب‌ و‌ کار‌ها است.

به گزارش گرداب، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: همان‌طور که قبلاً هم گفته‌ام وزارت ارتباطات به دنبال راه‌اندازی شبکه پرسرعت و با کیفیت ارتباطی، مبتنی بر فیبر نوری، در سراسر کشور و برای همه منازل و کسب‌و‌کار‌ها است.

وی گفت: در این راستا، از نمایشگاه توانمندی‌های داخلی برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی با محوریت FTTx یا همان «فیبر نوری نقاط» دیدن کردم و با تک‌تک شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه گفتگو کردم و از اشتیاق آنان برای مشارکت در اجرای این پروژه بزرگ دلگرم شدم.

وی گفت: انصافا کار‌های بزرگی در این حوزه انجام شده است که نوید بخش آغاز پرقدرت این پروژه مهم در کشور است. زارع پور گفت: برای تحقق این پروژه بزرگ ملی با مشارکت مجریان و تولید‌کنندگان داخلی، باید از آنها حمایت و زمینه‌های تشویق مشارکت آنها در این پروژه را فراهم کنیم.

وزیر ارتباطات گفت: بزرگترین حمایت هم بازار‌سازی است. وقتی نهضت فیبرکشی تا منازل و محل کسب‌ و‌ کار‌ها راه بیفتد، خود به خود چرخ این صنعت به حرکت در خواهد آمد و بازار این صنعت توسعه خواهد یافت و تولیدکنندگان داخلی برای سرمایه‌گذاری و ورود فعال به این حوزه تشویق خواهند شد. وی گفت: دولت به عنوان مشوق، بسته حمایتی‌ای را پیش‌بینی کرده است که اخیرا اولین بخش آن در هیات دولت مصوب شد.

زارع پور گفت: بر اساس این مصوبه، به منظور تسهیل توسعه شبکه فیبرنوری منازل و کسب و کارها، در صورتی که اپراتور‌های ثابت در این پروژه سرمایه‌گذاری کنند، کل سهم دولت از درآمد پورت‌های فیبرنوری راه اندازی شده، به عنوان مشوق در اختیار اپراتور قرار می‌گیرد.

وزیر ارتباطات گفت: نمایشگاه امروز برای من نوید‌بخش راه‌اندازی نهضت فیبرنوری با اتکا به توان تخصصی شرکت‌های ایرانی بود تا به تدریج شبکه پایدار و پرسرعت خانگی را به مردم عزیز ایران تقدیم کنیم.

وی گفت: شبکه پرسرعت و با کیفیت حق تک تک مردم عزیزمان در جای جای ایران اسلامی است و ما برای تحقق آن به صورت شبانه روزی در تلاشیم.