در حالي كه برخي رسانه‌هاي ضد انقلاب به ويژه طي چند روز اخير تلاش داشتند دروغ و توهم را جايگزين واقعيت‌ها كنند، سايت ضد انقلابي خودنويس به پيامدهاي منفي اين رويكرد ناشيانه پرداخت.
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۸۹ - ۱۶:۱۵
کد خبر: ۳۲۶۲
گرداب- دروغ بافي گسترده و ملتهب نشان دادن فضاي دانشگاه در آستانه 16 آذر با هدف القاي زنده بودن فتنه سبز، باعث اعتراض در برخي محافل ضد انقلاب شده است.

در اين باره و در حالي كه برخي رسانه‌هاي ضد انقلاب به ويژه طي چند روز اخير تلاش داشتند دروغ و توهم را جايگزين واقعيت‌ها كنند، سايت ضد انقلابي خودنويس به پيامدهاي منفي اين رويكرد ناشيانه پرداخت و نوشت: «در آستانه 16 آذر، روز دانشجو، همان گونه كه از مدت‌ها قبل مي‌شد تصورش را كرد، فضاي مجازي به شدت ملتهب است. انواع و اقسام بيانيه‌هاي سياسي از گروه‌هاي مختلف صادر مي‌شود و كانون اين التهاب مطابق معمول سايت بالاترين است. اگر كسي از جامعه ايران خبر نداشته باشد ممكن است تصور كند جامعه واقعي هم مانند جامعه مجازي به همين اندازه براي 16آذر ملتهب است. ولي آيا واقعاً همين طور است؟»

اين پايگاه اينترنتي مي نويسد: «مردم اصلاً حوصله توجه به اين فضاسازي‌ها را ندارند. به همين دليل كاملاً اشتباه است اگر بخواهيم التهاب بالاترين و كاربرانش را به فضاي واقعي جامعه نيز تعميم بدهيم. اين رسانه‌ها و كاربران آنها از بي اعتنايي دنياي واقعي به آنان كاملاً آگاهند ولي با عصبيتي بي مانند سعي در خاموش كردن و نفي واقعيت دارند. اينجاست كه مي‌بينيم آنچه كه از جنبش سبز لااقل در فضاي مجازي مانده "التهابي كاذب" است كه به احتمال بسيار زياد پس از سركوب در 16 آذر باز به فضاي سرخورده خود بازمي‌گردد و گلايه مي‌كند تا روزي كه مناسبتي ديگر فرا برسد. به نظر من اين دسته از واقعيات جامعه جدا شده‌اند و به فضاسازي روي آورده‌اند، آن هم فضايي كاذب و حقيقتاً مجازي كه فقط در راي‌هاي داده شده به لينك‌هاي كاربران و موضوعات داغ آن تجلي مي‌كند و صبح روز 17 آذر به آساني از ياد خواهد رفت.»

خودنويس در پايان نوشت: «شايد بهتر مي‌بود اينگونه كاربران بالاترين به جاي فضاسازي‌هاي كاذب و پناه بردن به شعارزدگي و انحصارطلبي، دنيا و واقعيات امروز جامعه ايران را نه از دريچه تنگ مانيتورهاي كامپيوترهاي‌شان، بلكه با كنار گذاشتن تعصب و شعارزدگي و پناه بردن به عقلانيت با ديدي بازتر مي‌ديدند و براي تفكر مخالف خودشان هم ارزشي قائل مي‌شدند. آنها احتمالاً نمي‌دانند كه رفتارشان باعث انزواي بيشتر خودشان و سرگرداني در فضاي مجازي و گريز از واقعيات خواهد شد. اينجاست كه مي‌بينيم التهاب پيش آمده در بالاترين به مناسبت 16 آذر نتيجه‌اي جز سرخوردگي براي خود كاربران نخواهد داشت. منتظر مي‌نشينيم و مي‌بينيم در اين ساعات باقي مانده تا 16 آذر جامعه به شدت ملتهب بالاترين به كدام سو خواهد رفت؟»

يادآور مي شود سايت‌هاي بالاترين، كلمه، راديو فردا، دويچه وله، روزنت، راديو زمانه وگويا نيوز، طي چند روز اخير به شكلي انباشته از فريب و توهم سعي كرده بودند كه فتنه گران امكان بازتوليد فتنه را در دانشگاه دارند.

منبع: کیهان


برچسب اخبار:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
سید مهدی رشید صالحی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۸۹/۰۹/۱۷
بسم الله الرحمن الحیم
متاسفانه حضرات ضد انقلاب هنوز هم دچار توهم زدگی اند. مقارن شدن 16 آذر با اول ماه محرم، نشان از هم نوایی قشر دانشجو برای پاسداری از ارزشهای قیام امام حسین و ارزشهای انقلاب اسلامیست.
پاسخ ها
الامیر
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۰:۳۹ - ۱۳۸۹/۰۹/۱۹
بعضی وقتها یکجانبه گرایی بد است چه از سوی نظام چه مخالف نظام
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد