Gerdab.IR | گرداب

ال جی هم روسیه را تحریم کرد

ال جی هم روسیه را تحریم کرد
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۴۰۰

با حمله روسیه به اوکراین، شرکت‌های مختلف تصمیم به قطع همکاری با این کشور گرفتند و فروش محصولاتشان را در خاک روسیه متوقف کردند. حالا ال جی جدیدترین شرکتی است که با انتشار بیانیه‌ای، از تعلیق عرضه محصولاتش در این کشور خبر داده است.

به گزارش گرداب، ال جی اگرچه در بیانیه‌ای از تعلیق عرضه تمام محصولاتش خبر داده، اما نگفته این وقفه چه مدت طول می‌کشد. با این حال کره‌ای‌ها از نزدیک وضعیت جنگ روسیه و اوکراین را بررسی و دنبال می‌کنند. این کمپانی درباره وضعیت افراد در این جنگ عمیقا ابراز نگرانی کرده و متعهد به کمک‌های بشردوستانه شده است.

اقدام دیرهنگام ال جی

چند روز پس از شروع حمله به روسیه بود که غول‌های فناوری آمریکایی مانند اپل و مایکروسافت و البته هموطن ال‌ جی، سامسونگ تصمیم به تحریم روسیه گرفتند. اما در آن زمان ال‌ جی دست به چنین کاری نزد و حالا با یک وقفه طولانی، تصمیم گرفته مانند دیگر کمپانی‌های مطرح دنیا عرضه محصولاتش را در خاک روسیه متوقف کند.

اگرچه حالا ال‌ جی هم‌راستا با دیگر شرکت‌های مطرح دست به چنین کاری زده، اما با توجه به وضعیتی که کره‌ای‌ها دارند، فشار بیشتری را نسبت به کمپانی‌های دیگر باید تحمل کنند. ال‌ جی سال گذشته میلادی از بازار گوشی‌های هوشمند بطور کامل خارج شد و حالا بیشتر روی لوازم الکترونیکی خانگی و صنعتی تمرکز دارد؛ از تلویزیون گرفته تا یخچال و فریزر.

با توقف عرضه محصولات سامسونگ و ال‌ جی در خاک روسیه، حالا شهروندان این کشور به لوازم خانگی این دو برند مطرح جهانی دسترسی ندارند. اگرچه چنین اقدامی حق انتخاب افراد در این کشور را کاهش می‌دهد، اما همچنان گزینه‌های زیادی از برند‌های مختلف چینی و البته کشور‌های دیگر پیش روی آن‌ها قرار دارد.

این احتمال وجود دارد که در آینده شرکت‌های کره‌ای و ژاپنی بیشتری تصمیم به توقف فروش محصولات و خدمات خود در خاک روسیه بگیرند و همین موضوع می‌تواند حضور کمپانی‌های چینی را در این کشور پررنگ‌تر کند.