Gerdab.IR | گرداب

تلاش بایننس برای اخذ مجوز در آلمان

تلاش بایننس برای اخذ مجوز در آلمان
تاریخ انتشار : ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

چانگ پنگ ژائو بنیان‌گذار و مدیرعامل بایننس تایید کرده است که آن‌ها رگولاتور‌های آلمان برای اخذ مجوز فعالیت در حوزه کریتو تماس برقرار کرده‌اند.

به گزارش گروه ترجمه گرداب، بایننس نخستین صرافی بزرگ بدون مجوزی است که برای قانونی شدن فعالیت‌های خود در آلمان تلاش می‌کند. آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا، قوانین سخت‌گیرانه‌ای در این حوزه دارد. مدیرعامل بایننس، چانگ پنگ ژائو در کنفرانسی در هامبورگ گفته است: «ما امیدواریم بتوانیم مجوز فعالیت در آلمان دریافت کنیم. گروه ما به‌طور مداوم با رگولاتور‌ها در تماس هستند و برپایه بازخورد‌های ثانویه از گفتگو‌ها در مسیر خوبی هستیم».

بایننس در تلاش برای تسخیر سرزمین‌های جدید و گسترش حضور خود در کشور‌های جدید عقب نشینی نمی‌کند.

در جشنواره بازاریابی آنلاین Rockstars (OMR) که در حال حاضر در آلمان برگزار می‌شود، مدیرعامل بایننس، از روی صحنه گفت که او به طور فعال با تنظیم کننده‌های آلمانی ارتباط برقرار می‌کند.

علاوه بر این، بایننس به طور فعال کارکنانی را برای انطباق با آلمان استخدام می‌کند و برای مجوز‌ها در آلمان درخواست می‌دهد. به نظر می‌رسد این زمان واقعاً عالی برای ادغام در چارچوب قانونی مالی آلمان است، زیرا این کشور اکنون در خط مقدم پذیرش کریپتو قرار دارد و در آخرین رتبه‌بندی جهانی ارز دیجیتال Coincub رتبه اول را به خود اختصاص داده است. در سال ۲۰۲۲، گسترش ارز‌های دیجیتال چرخش جدیدی به خود گرفته است و همه می‌خواهند سهم بزرگ‌تری را از این فضا برای خود داشته باشند.

اگر درخواست بایننس پذیرفته شود، جاه‌طلبی‌های بایننس در اروپا تقویت خواهد شد. سال گذشته رگولاتور‌های انگلستان و سایر کشور‌ها شدیدترین تحقیق و تفحص‌ها را از این صرافی اجرا کردند.

برای تشویق تجارت قانون‌مند در حوزه ارز دیجیتال، دولت قانون طرحی برای دادن مجوز به خدمات سرمایه دیجیتال دارد و با متمم قانون ارز دیجیتال که دو سال گذشته در نهاد‌های اجرایی اتحادیه اروپا وضع شده است، چارچوبی قانونی برای این مسئله وضع شده است.

هر کسب‌وکاری که به دنبال ارائه خدمات مرتبط با ارز‌های دیجیتال در آلمان است، ابتدا باید از سازمان ناظر مالی این کشور که به اختصار BaFin خوانده می‌شود، درخواست مجوز کند. صرافی آمریکایی کوین‌بیس نخستین صرافی بود که در سال ۲۰۲۱ توانست از این نهاد مجوز دریافت کند و شرکتی در برلین ایجاد کرد.

این اخبار پس از آن منتشر می‌شود که بایننس توانست در فرانسه از دو رگولاتوری این کشور مجوز دریافت کند.
منبع: financefeeds