Gerdab.IR | گرداب

وحشت اسرائیل از انتقام ترور شهریاری

تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۸۹

دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی در هشداری فوری به تمامی هیئت‌های صهیونیستی در خارج از سرزمین‌های اشغالی، اعلام کردند که احتیاط و هوشیاری را بیش از پیش در دستور کار خود قرار دهند.

رژیم صهیونیستی به نمایندگان خود در جهان هشدار داد که ایران و حزب‌الله ممکن است عملیات‌ انتقام‌جویانه‌ای را در زمینه ترور دانشمندان هسته‌ای خود انجام دهد.

به گزارش گرداب به نقل از روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت، دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی در هشداری فوری به تمامی هیئت‌های صهیونیستی در خارج از سرزمین‌های اشغالی از جمله سفیران، هیئت‌های دیپلماتیک و نمایندگان لابی‌های صهیونیستی در تمام جهان اعلام کردند که احتیاط و هوشیاری را بیش از پیش در دستور کار خود قرار دهند.

این روزنامه با تایید تلویحی ترور دانشمندان هسته‌ای ایران به دست موساد، هدف از این هشدارها را امکان عملیات انتقام‌جویانه ایرانی‌ها در این زمینه دانست.

دو هفته پیش دو تن از دانشمندان هسته‌ای کشورمان در دو عملیات ترور در مناطق مختلف تهران هدف سوءقصد قرار گرفتند که "مجید شهریاری" استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی در این عملیات‌ها به شهات رسید و "فریدون عباسی دوانی" نیز زخمی شد.
بسیاری از تحلیلگران و رسانه‌های غربی این اقدام را موجب رسوایی شورای امنیت در اعلام اسامی دانشمندان هسته‌ای کشورمان دانسته و مجری آن را سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی به شمار آوردند.

هفته‌نامه ساندی تلگراف در شماره هفته پیش خود نوشت که اسرائیل در پس پرده عملیات ترورهای اخیر در تهران و شهادت "مجید شهریاری" استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی و از دانشمندان هسته‌ای ایران بود.

این روزنامه در مقاله‌ای که به قلم گوردون توماس نوشته شده است، در تشریح جلسات برنامه‌ریزی برای این ترور نیز می‌نویسد که این عملیات در یکی از اتاق‌های نزدیک به دفتر "مئیر داگان" رئیس موساد انجام شده و خود وی ریاست این جلسات که با حضور گروه کوچکی از کارشناسان، تحلیلگران، اسلحه‌شناسان و روانشناسان صهیونیست برگزار شده بود را بر عهده داشت.

این گزارش در عین حال به سایر کشورهایی که در این ترور دست داشته و یا هماهنگی‌های مختلف اطلاعاتی و امنیتی با آنها در این زمینه صورت گرفته است، اشاره‌ای نکرده است، این در حالی است که کارشناسان مسایل امنیتی معتقدند که این ترورها علاوه بر موساد از سوی سازمان‌های جاسوسی یک یا چند کشور دیگر نیز مورد حمایت و هماهنگی قرار گرفته است و موساد به تنهایی قادر به این اقدام نیست.
پارسال هم مسعود علیمحمدی، از اساتید علوم هسته‌ای ایران در اثر انفجار خودروی خود در مقابل منزلش به شهادت رسید.

منبع: مشرق