Gerdab.IR | گرداب

شروع به کار پلتفرم مبادله سرمایه‌های دیجیتال «اسبربانک»

شروع به کار پلتفرم مبادله سرمایه‌های دیجیتال «اسبربانک»
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۴۰۱

بزرگترین بانک روسیه قرار است تا یک ماه آینده پلتفرم خاص خود را برای انتقال سرمایه‌های دیجیتال به راه بیاندازد.

به گزارش گرداب، بزرگترین بانک روسیه که اکثر سهام آن در اختیار دولت این کشور است، تا یک ماه آینده نخستین تراکنش‌ها با سرمایه‌های مالی دیجیتال را بر روی پلتفرم خود اجرا خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری تاس، آناتولی پاپوف، معاون رئیس هیئت‌مدیره این شرکت بانکی و امور مالی این اطلاعات را به رسانه‌ها داده است.

این مقام عالی‌رتبه، در گفتگویی در پنل اقتصادی بین‌المللی یادآوری کرد که اسبربانک که بیش از یک سوم سرمایه‌های بانکی در روسیه را در اختیار دارد، از سوی بانک مرکزی روسیه مجوز دریافت کرده است که سامانه اطلاعاتی برای سرمایه‌های مالی دیجیتال راه‌اندازی کند.

سرمایه‌های مالی دیجیتال، تعبیری است که در ادبیات حقوقی روسیه برای اشاره به ارزهای دیجیتال و سایر سرمایه‌های دیجیتال به کار می‌رود. قانون‌گذاری‌های بیشتری در این زمینه در راه است و قانون «درباره ارز دیجیتال» که از سوی وزارت دارایی این کشور ارائه شده است، قرار است به‌طور جامع بازار ارز دیجیتال این کشور را پوشش دهد و احتمالا در پاییز توسط دوما، مجلس عوام این کشور پذیرفته شود.

پاپوف گفته است: «ما در حال بررسی توسعه فناوری‌های جدید به‌خصوص در زمینه دفترکل‌های توزیع‌شده هستیم. ما فناوری‌های درحال توسعه‌ای مانند بلاکچین را بررسی می‌کنیم. در حال حاضر پروژه‌های زیادی در زمینه به‌کارگیری این فناوری‌ها در دست اقدام است که پروژه اسبربانک نیز یکی از آنها است». معاون رئیس‌ هیئت‌مدیره اسبرانک تاکید دارد که پلتفرم‌ سرمایه‌های دیجیتال این بانک از پیش آزمایش‌های پذیرش را با موفقیت سپری کرده است. در یک نشست خبری در ماه مارچ اعلام شد که سرمایه‌های دیجیتال در این پلتفرم ثبت شده و در گردش خواهند بود و این پلتفرم با فناوری بلاکچین عمل خواهد کرد.

سایر شرکت‌ها نیز می‌توانند از این پلتفرم برای ساخت سرمایه‌های دیجیتال خود استفاده کنند تا سرمایه‌گذاران را جذب کنند. این شرکت‌ها می‌توانند تراکنش‌هایی با سرمایه‌های مالی دیجیتال برطبق قوانین روسیه انجام دهند.

منبع: تاس