Gerdab.IR | گرداب

رئیسی: دلیل سرعت پایین اینترنت کامل نشدن زیرساخت‌ها در دولت قبل است

رئیسی: دلیل سرعت پایین اینترنت کامل نشدن زیرساخت‌ها در دولت قبل است
تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۴۰۱

رئیس جمهور با بیان آگاهی از اهمیت و میزان اثرگذاری فیبر نوری در افزایش سرعت اینترنت گفت: وزیر ارتباطات اعلام کرده تا پایان سال ۵ میلیون امکان دسترسی وجود دارد.

به گزارش گرداب، «سید ابراهیم رئیسی»، رئیس‌جمهور ایران، در نشست خبری که ساعاتی پیش با اصحاب رسانه داشت، با انتقاد از وضعیت توسعه زیرساخت‌های اینترنت در دولت‌های قبلی دلیل اصلی سرعت پایین اینترنت و وضعیت نابسامان اینترنت را متوجه دولت‌های قبل دانست و در خصوص چرایی کندی سرعت اینترنت و گله مردم درباره سرعت پایین اظهار داشت: «کار‌هایی در سنوات گذشته باید انجام می‌شد که انجام نشده است؛ اگر زیرساخت‌ها کامل شده بود، الان ما مشکل نداشتیم»

رئیسی با اشاره به اینکه وضعیت سرعت اینترنت را به طور خاص دنبال می‌کند، گفت: «وزیر ارتباطات موظف شده است که هر ماه دو گزارش را برای پیشرفت کار در شورای عالی فضای مجازی ارائه کند.»

رئیس جمهور با توضیح درباره اهمیت ومیزان اثرگذاری فیبر نوری در افزایش سرعت اینترنت، گفت: «از ابتدای دولت ۱.۵ میلیون خانه به فناوری فیبر نوری که می‌تواند سرعت را ده برابر بالا ببرد دسترسی پیدا کردند. وزیر ارتباطات همچنین اعلام کرده تا پایان سال ۵ میلیون امکان دسترسی وجود دارد.»

به گفته رئیسی تا پایان دولت نیز ۲۰ میلیون خانواده یا محیط کسب و کار به فیبر نوری دسترسی پیدا خواهند کرد. رئیس جمهور در ادامه توضیحات خود تاکید کرد که امروز کسب‌وکار و زندگی مردم به فضای سایبری مرتبط است و ایجاد سرعت و دسترسی در این زمینه بسیار اهمیت دارد.

به گفته او مشکلاتی که امروز در حوزه اینترنت وجود دارد عدم انجام زیرساخت در دولت‌های قبل است و باید عقب‌ماندگی در حوزه ارتباطات و مخابرات جبران شود.

رئیسی تاکید کرد رشد این زیرساخت‌ها در همکاری با بخش خصوصی به میزانی انجام شده و تا پایان دوره هم به انجام خواهد رسید.

وی درباره وعده دسترسی رایگان به اینترنت نیز گفت: «امکان دسترسی دهک‌های پایین به اینترنت میسر شده و سه دهک اول دسترسی آن‌ها به اینترنت رایگان شد.»