Gerdab.IR | گرداب

هشدار عربستان و کشور‌های همسایه به نتفلیکس

هشدار عربستان و کشور‌های همسایه به نتفلیکس
تاریخ انتشار : ۱۶ شهريور ۱۴۰۱

عربستان سعودی و کشور‌های حاشیه خلیج فارس به نتفلیکس دستور دادند تا محتوای غیراسلامی را حذف کند.

به گزارش گرداب به نقل از روایتی، عربستان سعودی و کشور‌های حاشیه خلیج فارس به نتفلیکس دستور دادند تا محتوای غیراسلامی را حذف کند.

عربستان سعودی و کشور‌های همسایه در خاورمیانه به غول پخش جهانی نتفلیکس گفته‌اند که محتوای غیراسلامی را حذف کند. اگرچه مشخص نشده، اما این بدان معناست که باید محتوایی از جمله عناصر همجنسبازی (LGBTQ) را حذف کند.

این اعلامیه روز سه‌شنبه توسط کمیته مقامات رسانه‌های الکترونیکی در شورای همکاری خلیج فارس، یک انجمن تجاری و سیاسی که شامل عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین، کویت، عمان و قطر است، اعلام شد. عربستان سعودی و امارات متحده عربی بیانیه‌های مشابه و جداگانه‌ای صادر کردند.

آسوشیتدپرس گزارش داد که تلویزیون دولتی عربستان نیز ویدئویی از مصاحبه‌ای را که با زنی که به عنوان مشاور رفتاری معرفی شده بود، پخش کرد که نتفلیکس را «حامی رسمی همجنس‌بازی» توصیف کرد. یک کارتون پخش شد که دو زن در آن همدیگر را در آغوش گرفتند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: تلویزیون دولتی عربستان نیز بخشی را پخش کرد که نشان می‌داد نتفلیکس ممکن است در این کشور ممنوع شود، زیرا این برنامه‌ها در دسترس کودکان قرار دارند.