Gerdab.IR | گرداب

پلیس لندن تصاویر برخی از اغتشاشگران را منتشر کرد

تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۴۰۱

پلیس لندن روز سه‌شنبه تصاویر ۱۳ نفر از عناصر ضد انقلاب را که مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران و مرکز اسلامی انگلیس ایجاد بی نظمی و اغتشاش کردند منتشر کرد.

به گزارش گرداب، پلیس لندن پیشتر اعلام کرده بود که از تمام ابزارهایی که در اختیار دارد برای شناسایی آشوبگرانی که یکشنبه گذشته مقابل این دو ساختمان آشوب به‌پا کردند استفاده خواهد کرد تا آن‌ها را به دست عدالت بسپارد.
در بیانیه امروز (سه‌شنبه) پلیس آمده است که عملیات تحقیق از روز یکشنبه به دنبال «صحنه‌های غیرقابل قبولی» که منجر به جراحت برخی از ماموران شد آغاز شده است.

«کارن فایندلی» افسر ارشد پلیس لندن که مسئولیت دایره جرائم مرتبط با نظم عمومی را برعهده دارد در این باره تصریح کرد: جوامعی که در مجاورت برگزاری تظاهرات قرار دارند سزاوار برخورداری از امنیت هستند و هیچکس نباید با تشدید بی نظمی که در روز یکشنبه شاهد بودیم مواجه شود.

وی افزود: ما تحمل نمی‌کنیم که مردم یا افسرانی که تمام تلاش خود را برای حفظ نظم انجام می‌دهند، مجروح شوند. اکنون هر کاری از دستمان بر می‌آید انجام می‌دهیم تا مطمئن شویم کسانی که مرتکب جرایم خشونت‌آمیز شده به عدالت سپرده شوند.

فایندلی ادامه داد: این کار با شناسایی کسانی شروع می شود که قصد داشتند با پرتاب وسایل از جمله سنگ و بطری، به دیگران صدمه وارد کنند. ما برای شناسایی این افراد به کمک و حمایت مردم نیاز داریم. اگر کسی را از مشاهده تصاویر تشخیص دادید، لطفاً در اسرع وقت با ما تماس بگیرید. می توانید این کار را به صورت ناشناس انجام دهید.
پیشتر نیز صادق خان شهردار لندن در توئیتی تحرکات اغتشاشگران را غیر قابل قبول توصیف کرده و خواستار محاکمه آن‌ها شده بود. وی با بیان اینکه تظاهرات مسالمت آمیز حق دمکراتیک شهروندان است تصریح کرد: «اما خشونت و حملات به پلیس و مردم جامعه هرگز قابل تحمل نخواهد بود»
اغتشاشات عناصر ضد انقلاب و گروه‌های معاند خارج نشین طی روزهای اخیر خبر ساز شده است. اوج وحشی‌گری آشوبگران روز یکشنبه بود که در نتیجه اغتشاش و ایجاد بی‌نظمی مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران و مرکز اسلامی انگلیس و همچنین حمله به نمازگزاران ۱۲ نفر دستگیر شده‌اند. پلیس لندن وعده داده که مابقی را نیز شناسایی خواهد کرد.

منبع: ایرنا