Gerdab.IR | گرداب

وزیر ارتباطات: دشمن به دنبال ناکارآمد و نا امن جلوه دادن پلتفرم‌های ایرانی است

وزیر ارتباطات: دشمن به دنبال ناکارآمد و نا امن جلوه دادن پلتفرم‌های ایرانی است
تاریخ انتشار : ۰۹ آبان ۱۴۰۱

در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات ما هر لحظه با حملات دشمن به حوزه‌های زیرساختی و پلتفرم‌های داخلی مواجه هستیم که عموماً با هوشیاری و تدابیر بخش‌های ذیربط با ناکامی روبه‌رو می‌شوند.

به گزارش گرداب، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات ما هر لحظه با حملات دشمن به حوزه‌های زیرساختی و پلتفرم‌های داخلی مواجه هستیم که عموماً با هوشیاری و تدابیر بخش‌های ذیربط با ناکامی روبه‌رو می‌شوند.

به گزارش وزارت ارتباطات، «عیسی زارع‌پور» در مراسم نکوداشت پدافند غیرعامل، با تاکید بر اینکه رعایت اصول پدافندی در توسعه زیرساخت‌های ارتباطی کشور یک ضرورت است، افزود: پدافند غیرعامل در حوزه فناوری اطلاعات بسیار پررنگ‌تر از سایر حوزه‌ها است. در این عصر همه زندگی مردم وابسته به فناوری اطلاعات شده است.

وی ادامه داد: این موضوع نشان می‌دهد که حوزه کاری ما با لحظه به لحظه زندگی مردم در ارتباط است و بر این اساس رعایت اصول پدافندی و تامین امنیت این زیرساخت‌ها و اطمینان حاصل کردن از عدم آسیب پذیری آن‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وزیر ارتباطات با اشاره به ناکامی حملات سایبری متعددی که بر زیرساخت‌های کشور انجام می‌شود، گفت: در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات ما هر لحظه با حملات دشمن به حوزه‌های زیرساختی و پلتفرم‌های داخلی مواجه هستیم که عموماً با هوشیاری و تدابیر بخش‌های ذیربط با ناکامی روبه‌رو می‌شوند.

زارع پور با اشاره به تلاش‌های گسترده دشمن برای از بین بردن اعتماد کاربران به سرمایه‌های داخلی، اضافه‌کرد: دشمن بیشترین توان خود را بر این حوزه متمرکز کرده است و با اقدامات کوری همچون حملات «منع خدمت توزیع‌شده» (DDOS) تا ترور اجتماعی و تخریب پلتفرم‌های ایرانی به دنبال ناکارآمد و نا امن جلوه دادن پلتفرم‌های ایرانی است.

وزیر ارتباطات در پایان با تاکید بر ضرورت امن سازی و ارائه طرح «پایداری خدمات در شرایط بحران» برای همه زیرساخت‌های ارتباطی و خدمات فناورانه مهم کشور، گفت: وزارت ارتباطات با همه توان برای توسعه اقتصاد دیجیتال و ارائه خدمات با کیفیت و امن، پشت سر جوانان نخبه کشور و شرکت‌های دانش بنیان ایستاده است و از تمام ظرفیت‌های خود برای حفظ حقوق پلتفرم‌های ایرانی و کاربران آن‌ها استفاده خواهد کرد.