Gerdab.IR | گرداب

هک‌شدن دوربین‌های امنیتی اسرائیل

هک‌شدن دوربین‌های امنیتی اسرائیل
تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۴۰۱

هکر‌های ایرانی توانسته‌اند دوربین‌های نظارتی یک سازمان امیتی مهم اسرائیلی را در جریان دو انفجار روز چهارشنبه در قدس هک و سپس ویدئوی به دست آمده از یکی از این انفجار‌ها را منتشر کنند.

به گزارش گرداب  روزنامه سکیوریتی اینفورمیشن (Sceurity Information Newspaper) مدعی شده است که هکر‌های ایرانی توانسته‌اند دوربین‌های نظارتی یک سازمان امیتی مهم اسرائیلی را در جریان دو انفجار روز چهارشنبه در قدس هک و سپس ویدئوی به دست آمده از یکی از این انفجار‌ها را منتشر کنند.

مقام‌های امنیتی صهیونیستی نیز تائید کردند که تصاویر منتشر شده متعلق به دوربین‌های مداربسته این سازمان بوده، اما در تلاش برای کوچک جلوه دادن این ماجرا گفتند که هیچ مورد امنیتی نقض نشده است.

به نوشته Sceurity Information Newspaper که اخبار سایبری و مرتبط با هک در جهان را منتشر می‌کند، گروه عصای موسی مسئول حمله اخیر به این سازمان اسرائیلی است که روز پنج‌شنبه فیلم یکی از انفجار‌های هفته گذشته در قدس را در کانال تلگرامی خود منتشر و اعلام کرد، دوربین‌های امنیتی که در ابتدا گمان می‌رفت در اختیار پلیس قرار دارد را هک کرده است.

مقامات امنیتی تأیید کردند که دوربین مورد بحث متعلق به یک سازمان امنیتی معتبر است، اما مشخص نکردند کدام سازمان.

این گروه اوایل سال جاری نیز فیلمی از ده‌ها دوربین مداربسته در سراسر قدس و برخی از دوربین‌های تل آویو منتشر کرد.

همچنین به نوشته تایمز آو اسرائیل، گروه عصای موسی در ماه ژانویه در کانال تلگرام خود نوشت: «سال‌ها است شما را [از طریق تماشای دوربین‌های مداربسته]در هر لحظه و در هر قدم زیر نظر داریم. این تنها یک بخش از نظارت ما بر فعالیت شما از طریق دسترسی به دوربین‌های مداربسته است. پیش از این گفته بودیم از جایی که هرگز گمان ندارید به شما ضربه می‌زنیم.»

این گروه متهم به سرقت اطلاعات وزارت جنگ اسرائیل و انتشار آنلاین آن در سال گذشته نیز هست. این مطالب حاوی اطلاعات حساس در مورد اعضای نیرو‌های نظامی اسرائیل بوده است.

مقامات ایرانی تابه‌حال به این ادعا واکنشی نشان نداده‌اند.