Gerdab.IR | گرداب

پلیس آمریکا ربات‌های قاتل را استخدام می‌کند

پلیس آمریکا ربات‌های قاتل را استخدام می‌کند
تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۴۰۱

دپارتمان پلیس سانفرانسیسکو آمریکا به دنبال تاییدیه قانونی است که به افسران اجازه می‌دهد از ربات‌ها برای کشتن مظنونین استفاده کنند.

به گزارش گرداب به نقل از ایونینگ استاندارد، این بخشی از سیاست پیشنهادی پلیس سانفرانسیسکو است تا از ۱۲ ربات فقط در موارد مرگبار که خطری جان شهروندان و افسران را تهدید می‌کند، استفاده شود.

در پیش نویس این سیاست شیوه استفاده از تسلیحات نظامی سبک توسط دپارتمان پلیس سانفرانسیسکو توضیح داده شده و قرار است شورای نظارت بر شهر درباره آن رأی گیری کنند.

قبلاً برخی از اعضای شورای نظارت بر شهر این پیشنهاد را رد کرده بودند. آرون پسکین رئیس کمیته قوانین هیئت نظارت، قبلاً با اعلام این جمله که «نباید از ربات‌ها به عنوان نیروی اجبار علیه هیچ فردی استفاده کرد»، سعی در کاهش دامنه این سیاست داشت.

دپارتمان پلیس در پیش نویس بعدی پیشنهاد، متن را طوری تنظیم کرد که قدرت و نظارت خود برای استفاده از نیروی کشنده روبات‌ها را نشان می‌داد. در بخشی از پیشنهاد آمده است: ربات‌ها فقط به عنوان یک گزینه مرگبار و هنگامی استفاده می‌شوند که خطری آنی جان مردم یا افسران پلیس را تهدید می‌کند که فراتر از هر یک از گزینه‌های اجرایی در اختیار نیروی پلیس سانفرانسیسکو برای مقابله با آن باشد. همچنین اهمیت زیادی دارد که افسران پلیس هنگام برخورد با فرد که به سلاحی غیر از اسلحه گرم مسلح است، به طور متناسب با شرایط تصمیم گیری کنند.